Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

+12
sotirisk
HillONE
pete1234
axelT_me
harris
Xhmikos
chem1007
nicmar1983
Byronas
vertigo_jh
than
Angi3
16 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από Angie 2008-03-19, 15:10

Angi3 έγραψε:Τι να πω ρε συ than.... Η δική μας παρέα έχει παράπονα. Ας πούμε εγώ περίμενα βαθμό και δεν βρήκα το όνομά μου αναρτημένο. Μια άλλη κοπέλα της έβαλε χαμηλότερο από ότι υπολόγιζε και σε μια άλλη άριστα ενώ δεν έιχε γράψει τόσα όσα εμείς. Είχαμε πάει κ εργασίες κ όλα.... πλάκα θα έχει να με έχει κόψει. Δηλαδή για όνομα του θεού. Αν ζητήσω να δω το γραπτό που πιστεύω πως θα μπορώ. Ναι το ξέρω πως έχεις το δικαίωμα για αναβαθμολόγιση..... Anyway, αύριο θα δω τι θα κάνω. Πάντως δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι!

χωρίς να θέλω να γίνω πολύ κακιά για άλλη μια φορά σε αυτό το forum (κουσούρι θα μου μείνει στο τέλος...)
1. να πας και να της ζητήσεις αναβαθμολόγηση. το γραπό δύσκολα θα στο δείξει. με την αναβαθμολόγηση δεν έχεις να χάσεις τίποτα απολύτως στο λέω και εγώ που το έκανα πέρσι και το 9 μου το έκανε 10. πάντως το γραπτό δεν μου το έδειξε....ότι και αν σημαίνει αυτό....
2. αυτό το "περίμενα βαθμό και δεν με πέρασε" συγνώμη αλλά μου ακούγεται κάπως...επειδή το ακούω από το γυμνάσιο που άρχισαν τα διαγωνίσματα δεν μου πολύ αρέσει... δεν θέλω να σε αμφισβητήσω σε καμμία περίπτωση γιατί μπορεί να έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου αλλά μη βασίσεσαι και πολύ στο τι λέει ο ένας και ο άλλος για το τι έγραψε και για το πόσο πολύ διάβασε και πόσο καλά τα ήξερε.... εχω ακούσει τα τέρατα κατά καιρούς και μέσα στη σχολή. δε λέω πολλά από αυτά ισχύουν αλλά και πολλά είναι εντελώς ανυπόστατα!! κοινώς ο πολύς κόσμος δυστυχώς ή άλλα λέει και άλλα έχει γράψει ή δεν ξέρει τι έγραψε!

πάντως να πας να τη βρεις δεν έχεις τίποτα να χάσεις ειλικρινά! μόνο με ηρεμία και ευγενικά γιατί αλλιώς είσαι από χέρι χαμένη!! μην ξεχνάς ότι πάντα η ηρεμία κερδίζει τη συμπάθεια σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις...και τι να πω... καλά ξεμπερδέματα! Rolling Eyes
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από Angi3 2008-03-19, 17:20

@Silvia: Από ότι καταλαβαίνω δηλαδή έχει όρεξη να ξαναδιορθώνει γραπτά.... Αφού το ξέρει πως θα συμβεί αυτό, γιατί το κάνει? Αν ζητήσω αναβαθμολόγηση πότε θα πάρω τα αποτελέσματα? Η επαναληπτική είναι τον Σεπτεμβρη, σωστά? Μέχρι τότε δεν θα έχω μάθει αν τελικά με πέρασε η όχι...?

@Angie: Αυτό το "δεν δείχνω το γραπτό" πάλι τι είναι? Δεν καταλαβαίνω... έχει να φοβηθεί κάτι? Διότι ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιου είδους κόμπλεξ...
Εσύ από πλευράς σου καλά κάνεις που λες ότι σου ακούγεται κάπως το "περίμενα βαθμό και δεν με πέρασε". Κ γω ίσως έλεγα τα ίδια στη θέση σου.... Αλλά το να με πέρναγε έστω και με 5-6 θα το καταλάβαινα (αν και πάλι θα πήγαινα για αναβαθμολόγηση), θα έλεγα εντάξει διορθώνει ΠΑΡΑ πολυ αυστηρά. Αλλά το να κοπώ κιόλας, αυτό δεν μπορώ να το συλλάβω.
Θα πάω να την βρω εννοείται....και ο θεός βοηθός.
Angi3
Angi3

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ηλικία : 35
Τόπος : N.Psuxiko
Registration date : 17/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από Silvia 2008-03-19, 17:25

Αngi3, κι εγω την ιδια αντιδραση ειχα οταν με εκοψε..θυμαμαι ειχε τις βαθμολογιες με σειρα μητρωου και ειχε κοψει καμια δεκαρια στη σειρα μετα απο μενα!!!ασε!εμενα ετυχε να συμπεσουν χρονικα η επαναληπτικη και η χειμερινη εξεταστικη λογω του γνωστου μπαχαλου της τριπλης μας εξεταστικης!ωστοσο δεν εμαθα εγκαιρα οτι με περασε στην επαναληπτικη!
Οταν πηγα στο γραφειο της μου πε οτι ειναι δυσκολο να βρει το γραπτο μου..τα χε ψιλοχασει!!
Ακομα η υποθεση μου δεν εχει εξιχνιαστει...σου ευχομαι καλη τυχη!!
Silvia
Silvia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ηλικία : 35
Τόπος : οπου γης...και πατρις....
Quote : ''The unthinking majority''...
Registration date : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από Dark0nes 2008-03-19, 17:36

stis perisoteres anavathmologiseis vazei apla ena vathmo parapanw
Dark0nes
Dark0nes

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ηλικία : 44
Quote : I'm everywhere
Registration date : 09/02/2008

http://www.google.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από Angie 2008-03-20, 02:29

κανονικά μέσα σε 2 βδομάδες έχει βγάλει και την αναβαθμολόγηση. πήγαινε εσύ να της το πεις και αν δεις οτι περνάει κανας μήνας ξαναπήγαινε. αν και όταν έδωσα εγώ τα έβγαλε σύντομα αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
όσο για το ότι δεν δείχνει το γραπτό, όταν πήγα είχε τα γραπτά απλωμένα πάνω στο γραφείο της και μου λέει:" κανονικά δεν δείχνω τα γραπτά. γράψε εδώ το όνομά σου για να κάνω αναβαθμολόγηση γραπτού." και επειδή της είπα ότι δεν τίθεται τέτοιο θέλα αλλά απλά νόμιζα ότι τα είχα όλα σωστά ήθελα να δω τι λάθος έκανα και μου έκοψε έναν βαθμό και το θεωρώ υπερβολή να ζητήσω αναβαθμολόγηση στο 9 έψαξε εκείνη τη στιγμή να το δει μόνο και μόνο επειδή έτυχε και τα είχε μπροστά της. δεν μου το έδειξε βέβαια, μόνο είπε "άσε το όνομα για αναβαθμολόγηση γιατί από ότι βλέπω ίσως ήμουν υπερβολική που σου έκοψα το βαθμό" πάντως το γραπτό δεν το είδα...
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από Angi3 2008-03-20, 17:57

Παιδιά κατάλαβα, και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σας.

Ενημερωτικά...(θα μου πείτε τι σας νοιάζει, αλλά λέμε :p) πήγα στο μαθηματικό σήμερα και βρήκα αναρτημένη μια καινούρια προφανώς λίστα ονομάτων. Ευτυχώς βρήκα το ονομά μου αυτή τη φορά και με τον βαθμό που περίμενα κιόλας! Δεν μπορώ να καταλάβω... διορθώνει τα γραπτά σε 2 φασεις? Διότι την πρώτη φορά δεν υπήρχα στη λίστα.. και δεν το είδαν τα δικά μου μάτια μόνο αλλα και πόσων παιδιών ακόμη. Τι να πω... τέλος καλό, όλα καλά. That's all that matters. Τζάμπα το άγχος και η αγωνία...
Angi3
Angi3

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ηλικία : 35
Τόπος : N.Psuxiko
Registration date : 17/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP - Σελίδα 3 Empty Απ: [2007-2008] ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι - HELP

Δημοσίευση από than 2008-03-20, 18:16

2 λίστες;! ουάου! ελπίζω να παραμένω στη νέα! Razz
than
than

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ηλικία : 34
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης