Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οι πάνθηρες των δρόμων...

+2
Dark0nes
HillONE
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από HillONE 2008-02-14, 17:56

Επιτέλους ορίστε μια ακτιβιστική κίνηση κατά όσων οδηγών αδιαφορούν για τα δικαιώματα των πεζών... Συμφωνώ και επικροτώ... θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας...

http://www.streetpanthers.gr/

Οι πάνθηρες των δρόμων... Gaidarakos_small
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Απ: Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από Dark0nes 2008-02-14, 18:17



Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις 2008-02-15, 15:47, 1 φορά
Dark0nes
Dark0nes

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ηλικία : 44
Quote : I'm everywhere
Registration date : 09/02/2008

http://www.google.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Απ: Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από Angie 2008-02-14, 20:07

συμφωνώ απολύτως με την κίνηση αυτή αν και θα επρεπε να τους τα περνάνε με ανεξίτηλο μαρκαδόρο με μεγάλα γράμματα στο μπροστινό τζάμι...και ας τους να καθαρίζουν μετα!!!!
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Απ: Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από sotirisk 2008-02-14, 20:29

Μπούρδα ολκής και μεταφορά ευθυνών.
Αντί για διαμαρτυρία κατά της πολιτείας που δεν έχει επαρκείς θέσεις στάθμευσεις για τους πολίτες, οι πολίτες στρέφονται εναντίον των συμπολιτών τους αποπροσανατολιζόμενοι όλοι μαζί από το πραγματικό πρόβλημα. Κανένας δεν θα πάρκαρε σε γωνία ή διασταύρωση αν υπήρχαν επαρκείς θέσεις στάθμευσης.
sotirisk
sotirisk

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 238
Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Quote : A nation creates music - the composer only arranges it.
Registration date : 25/01/2008

http://chemical.world.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Απ: Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από HillONE 2008-02-14, 20:56

Κοίτα.. δεν είναι έτσι πιστεύω... Θες να μου πείς πως στην Ελλάδα οι οδηγοί σέβονται τόσο τους πεζούς και το μόνο που τους εμποδίζει είναι οι θέσεις πάρκινγκ? Δεν λέω πως δεν έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το κράτος και ο χάλια σχεδιασμός που έχει κάνει αλλά γιατί ο έλληνας αφού βλέπει το μπάχαλο να μην πάρει ας πούμε τα μέσα?

Περιστατικό που μου συνέβη...

Περπατάω στον πειραιά στην εθνικής αντιστάσεως για όσους γνωρίζουν για να πάω στο Πλαίσιο... Είμαι στην γωνία που είναι η τράπεζα κύπρου στο πεζοδρόμιο... Ακούω ένα μαρσάρισμα απο πίσω μου νιώθω μια ρόδα να μου πατάει το πίσω μέρος του παπουτσιού και λίγο του ποδιού (στη φτέρνα). Γυρνάω και βλέπω ένα παπάκι με έναν ^$!@$ πάνω... Και τι μου λέει? "Κάτσε ρε φίλε" (μέ έντονο τρόπο του στύλ, που πας ρε μ****κα..)

Σόρρυ αλλά δε φταίει μόνο το κράτος... φταίνε και οι ηλίθιοι...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Απ: Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από melina. 2008-02-14, 21:19

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Hill μου. ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ..Δεν λέω οτι η πολιτεία δεν φταίει σε πολλά.... αλλά οκ... και να υπηρχαν αρκετοι χώροι στάθμευσης, και παλι ολοι πανω στα πεζοδρόμια και στις διαβασεις αναπηρων και τυφλών θα πηγαιναν να παρκαρουν...Σ'αυτό που φταίει η πολιτεία είναι που δεν τους μαζεύει όλους αυτους..Υπαρχει πολυ μεγάλη ανοχη πανω σ'αυτό το ζήτημα
Συγκεκριμένα, καθημερινά πηγαινοέρχομαι στην Εξάρχεια και πάντοτε βλέπω αυτούς τους πειρατές της ασφάλτου και μου την δίνει που κανένας αστυνομικός δεν υπάρχει ποτέ που να κόβει κλήσεις..
Εγώ επικροτώ και στηρίζω αυτή την προσπάθεια των "ΠΑΝΘΗΡΩΝ" και δεν "βολεύομαι" στην άποψή σου sotirisk.
melina.
melina.

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Quote : Αν δεν στηρίξεις το ένα σου πόδι έξω απο την γή ποτέ σου δεν θα μπορέσεις να σταθείς επάνω της......
Registration date : 22/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οι πάνθηρες των δρόμων... Empty Απ: Οι πάνθηρες των δρόμων...

Δημοσίευση από Katerina 2008-04-10, 15:32

Για το κίνημα αυτό έμαθα πριν αρκετά χρόνια, σε κάποιο άρθρο σε ένθετο περιοδικό κάποιας εφημερίδας (Δεν θυμάμαι ποια ήταν η εφημερίδα).
Το είχα ξεχάσει, μέχρι που ήμουν Θεσσαλονίκη πριν κανα μήνα, και είδα σε ένα αμάξι που εμπόδιζε τη διέλευση των πεζών το χαρακτηριστικό πορτοκαλί αυτοκολλητάκι..
Έψαξα και προμηθεύτηκα κι εγώ αυτοκόλλητα και τα έχω πάντα μαζί μου, αλλά δεν έχει χρειαστεί να τα κολλήσω κάπου μέχρι στιγμής!
Πάντως, την Δευτέρα είδα 2 αυτοκόλλητα σε έναν που είχε παρκάρει ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ στην Εμ. Μπενάκη στο κέντρο!

ΥΓ για τον sotirisk
Όταν η πολιτεία αδιαφορεί, τότε πρέπει εμείς να κάνουμε κάτι. Και δεν έχει να κάνει με την έλλειψη χώρων στάθμευσης, έχει να κάνει με το ότι κάποιοι οδηγοί φοβούνται να περπατήσουν 10 μέτρα παραπάνω ή να χάσουν 10 λεπτά απ'το χρόνο τους για να αναζητήσουν μία καλύτερη θέση!


Ακούστε το "Πάνθηρες των Δρόμων" από Active Member

Katerina

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 35
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης