Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καθηγητές

+14
Nefeli
Byronas
killer
Katerina
felicity!
Fischer
Lenia
HillONE
Angie
giannakis
christosjr1
antipal
Silvia
koralia
18 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από killer 2007-12-03, 22:13

καλησπέρα!!
το forum είναι κάτι που η σχολή μας το χρειάζεται !!
πρέπει όμως να δοθεί ιδιαίτερη έμφαση, προσοχή και έλεγχος σε αυτά που γράφει ο καθένας !!
είναι πολύ καλές και διασκεδαστικές οι ατάκες του κάθε καθηγητή αλλά δεν είναι ωραίο να αναφέρονται σε ένα φόρουμ!
παρατήρησα ότι τα περισσότερα έχουν γραφεί , για τον κύριο μεθενίτη, τον κύριο κοίνη και τον κύριο ευσταθίου!!
και οι 3 είναι εξαιρετικοί άνθρωποι και διδάσκοντες και είναι από τους λίγους οι οποίοι προσπαθούν να σου διδάξουν και όχι να κάνουν το μάθημα ίσα ίσα για να το κάνουν !!
πιστεύω όμως πως και εμείς πρέπει να τους προστατέψουμε αν θέλουμε να είναι προσιτοί και άνετοι απέναντι μας!!
δεν χρειάζεται να αναφέρουμε(γράφουμε) πως αποκαλεί ο καθένας τον οποιονδήποτε και την σοκινγκ ατάκα που είπε κάποιος σε κάποιον άλλο!!
αυτό θεωρώ πως θα τους κάνει πιο απόμακρους και διστακτικούς στην επικοινωνία μαζί μας!!
όλα αυτά τα αναφέρω επειδή μπορεί και εκείνοι να είναι επισκέπτες της ιστοσελίδας!!
και επειδή σπανίζουν οι άνθρωποι που είναι ανοιχτεί προς τους φοιτητές , έχω την εντύπωση πως πρέπει να τους προστατέψουμε και όχι με μια νεανική αφηρημάδα να εκθέσουμε κάποιους ανθρώπους που κάθε μέρα προσπαθούν για το δικό μας καλό και το δικό μας μέλλον!!
αυτή είναι μια προσωπική άποψη και πιστεύω πως με λίγη ώριμη σκέψη όλοι θα πρέπει να δίνουμε λίγο περισσότερη προσοχή στα λεγόμενα, και τα γραπτά μας!!
καλή συνέχεια και εγώ θα είμαι εδώ να στηρίξω αυτήν την προσπάθεια με ένα λίγο πιο σκληρό "λόγο" γιατί πιστεύω πως μόνο με αυστηρή κρητική γινόμαστε καλύτεροι!!
killer
killer

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 38
Τόπος : pantou
Quote : ο μόνος τρόπος να γίνεις πιο έξυπνος , είναι να παίζεις με εξυπνότερο αντίπαλο!!(1883)
Registration date : 03/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Byronas 2007-12-03, 22:36

killer, τα λες σωστά και εξαρχής αυτός ήταν (και είναι Very Happy) ένας από τους στόχους του forum. Να υπάρχει μια σωστή και δικαιολογημένη κριτική στους καθηγητές (που αρκετοί μας είπαν ότι την θέλουν).

Ίσως αυτό θέμα να έχει ψιλοξεφύγει από την αυτή την ιδέα, όμως είναι στο SPAM οπότε να ξέρεις ότι σε λίγες εβδομάδες θα διαγραφεί (όπως τα περισσότερα θέματα στο SPAM μετά από καιρό). Το topic έχει απλώς ένα χαρακτήρα χιουμοριστικής συζήτησης.

Σωστές οι παρατηρήσεις σου, λοιπόν, και επί την ευκαιρία καλώς ήρθες στο forum Very Happy
Byronas
Byronas

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 184
Ηλικία : 35
Τόπος : Στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα!
Quote : I tell you: one must have chaos in one, to give birth to a dancing star.
Registration date : 11/09/2007

http://sc-byronas.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από HillONE 2007-12-03, 22:44

Hello killer...
Έχεις εν μέρει δίκιο αλλά πρέπει καταλάβεις πως το θέμα, όπως είπε και ο Βύρωνας, έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα. Ό,τι λέγεται εδώ δεν έχει σκοπό θίξει κάποιον καθηγητή και σε περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο τότε θα δοθούν αμέσως οι ποινές και φυσικά το θέμα θα απομακρυνθεί.

Αυτό δεν σημαίνει ωστόσο πως δεν πρέπει να αναφέρονται έστω και για την πλάκα ατάκες που λέγονται στο μάθημα απο τους καθηγητές ούτε τα χαρακτηριστικά τους (μεχρι στιγμής μόνο καλά έχουμε αν δεν κάνω λάθος). Στο κάτω κάτω οι καθηγητές οι ίδιοι τα λένε όλα αυτά μέσα στην τάξη οπότε δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα αν θα δημοσιευθούν.

Άν τώρα κάποιος καθηγητής θεωρεί πως όσα λέγονται εδώ τον θίγουν εννοείται πως το θέμα θα απομακρυνθεί.. Θέλω να πιστεύω όμως πως δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από antipal 2007-12-03, 22:54

Προφανως χρειαζεται προσοχη στα λεγομενα μας. Παρολαυτα δεν νομιζω οτι εχουν γραφει κακοβουλα σχολια η κριτικες για καποιον καθηγητη μας, μαλλον αθωες θα τις χαρακτηριζα. Η απλη κριτικη της ποιοτητας, της ικανοτητας και των λεγομενων του καθηγητη πρεπει να ειναι αποδεκτη και απο τους καθηγητες.
Στο κατω κατω, πολλοι φοιτητες θελουμε να υπαρχει καποια αξιολογηση για τους καθηγητες, τη διδακτεα υλη και τον τροπο που αυτη διδασκεται. Μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το φορουμ ως ατυπο μεσο για να πετυχουμε κατι τετοιο, δηλαδη δε θελω να πιστευω πως καποιος καθηγητης μας βλεποντας καποια κριτικη για το μαθημα του θα την παρει με κακο ματι. Unofficial ειναι, οτι κριτικη και να γινει δεν θα χασει τη θεση του, ισα ισα θα τον βοηθησει ισως να γινει καλυτερος αυτος και το μαθημα του.

Δε νομιζω οτι κανεις μπορει να αρνηθει οτι υπαρχουν πολλα παραπονα οσων αφορα τον τροπο διδασκαλιας και εξετασης πολλων μαθηματων. Αρα γιατι οχι; Δεν τους βριζουμε δεν τους ειρωνευομαστε δεν τους χαρακτηριζουμε με ασχημο τροπο. Καθηγητες μας ειναι και τους σεβομαστε. Θελουμε το καλυτερο απο αυτους, και δε μπορει...θελουν τη βοηθεια μας και τη κριτικη μας, για να γινουν με τη σειρα τους καλυτεροι. Και δεν τη θελουν απλα, ειναι πολλοι που τη ζητανε κολας..

Αρα ας προσεχουμε πως λεμε αυτα που λεμε και βεβαια να μη κολαμε να πουμε αυτα που θελουμε να τους πουμε, οι περισσοτεροι (τουλαχιστον στο χημικο) ειναι πολυ συζητησιμοι.
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 38
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από HillONE 2007-12-03, 23:12

Ακριβώς. Και μάλιστα πολλοί απο τους καθηγητές με τους οποίους συζήτησα για το forum το έθεσαν αυτό ως ένα θετικό στοιχείο. Οτι δηλαδή θα υπάρχει μια μεγαλύτερη άνεση για οφέλιμη, υγειή κριτική λόγω της ανωνυμίας που προσφέρει ένα forum...

Εξηγούμαι όμως για να μην παρεξηγούμαι... Αυτό δεν σημαίνει οτι θα ως συντονιστές διαχειριστές θα ανεχθούμε οποιαδήποτε άσχημη- προσβλητική συμπεριφορά προς τους καθηγητές εντός του forum...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από killer 2007-12-03, 23:17

συμφωνώ απόλυτα με όλους σας , και όπως είπα και πριν η αυστηρή κρητική μας κάνει καλύτερους!!
και βέβαια λέω την άποψη μου και την έχω πει και σε αρκετούς καθηγητές προσωπικά !!
το μόνο που είπα είναι ότι πρέπει να τους προστατέψουμε γιατί μπορεί κάποιος να μπει και να παρεξηγήσει την οικειότητα και την άμεση επικοινωνία που έχει κάποιος φοιτητής με εμάς τους φοιτητές !!
killer
killer

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 38
Τόπος : pantou
Quote : ο μόνος τρόπος να γίνεις πιο έξυπνος , είναι να παίζεις με εξυπνότερο αντίπαλο!!(1883)
Registration date : 03/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από antipal 2007-12-03, 23:23

killer έγραψε:...να παρεξηγήσει την οικειότητα και την άμεση επικοινωνία που έχει κάποιος φοιτητής με εμάς τους φοιτητές !!

Συγνωμη αλλα δε σε καταλαβαινω.
Οπως προανεφερα δεν νομιζω οτι εχει ειπωθει κατι παρεξηγησιμο.
Επιπλεον ελπιζω η συνεισφορα στο φορουμ που αναφερεις να μην ειναι η αυστηρη κριτικη μονο. καθως δεν ειναι ο μονος σκοπος του φορουμ.

P.
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 38
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Angie 2007-12-04, 16:38

συμφωνω 100% και με τα δυο post του antipal. αρχικα να πω οτι ειδικα για τους δυο αξιολογοτατους κυριους της ανοργανης τους οποιους εκτιμω ιδιαιτερως και για τους οποιους εχω κανει και εγω η ιδια post θεωρω οτι εχουν αρκετα μεγαλο δεικτη IQ ετσι ωστε να εχουν και το χιουμορ που τον συνοδευει!!!! επισης να τονισω και εγω για αλλη μια φορα οτι το να πει ενας καθηγητης -ο οποιος μιλαει συνεχομενα για ωρα- κατι που θα φανει αστειο στο ακροατηριο ειναι οχι μονο φυσιολογικο και αναμενομενο αλλα και τις περισσοτερες φορες επιθυμητο!!! επειδη τυχαινει να εχω αρκετους καθηγητες στο σοι (δευτεροβαθμιας βεβαια αλλα το ιδιο κανει) γνωριζω καλα οτι ανθρωποι του ηθους και του μυαλου του κου Κοινη για παραδειγμα δεν παρεξηγουνται με κατι τετοια. Ολα τα σχολια ειναι εμφανεστατα καλοπροαιρετα και πραγματικα απορω συναδελφε!! μη σου πω δηλαδη οτι αυτο που λες οτι μπορει να σταματησουν να ειναι ανοιχτοι μαζι μας αν λεμε κατι μου κανει για συμπεριφορα ανθρωπου δημοτικου οχι για σοβαρους ανθρωπους οπως αυτοι! πολλοι εχουν να πουν διαφορα για καθηγητες φανταζομαι και να εισαι σιγουρος οτι αυτα που γραφτηκαν σε αυτο το topic ηταν για αυτους που ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΑ και οχι για αυτους που αδιαφορουν.
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από killer 2007-12-04, 18:33

Σε όλα αυτά που λέτε έχετε απόλυτο δίκιο!!
και εγώ αν διαβάσετε και τα 2 ποστ μου θέλω τους καθηγητές να είναι κοντά μας και επικοινωνιακοί και όχι απόμακροι !!
όταν έγραψα να τους προστατέψουμε δεν εννοούσα να μην γράφεται η ατάκα που θα σπάσει τον πάγο κατά τη διάρκεια του μαθήματος , αλλά κάποιες άλλες όπως θα πάρεις τα @.....@ μου και το μ@...ες!!
τα οποία ο εκάστοτε καθηγητής δεν τα λέει μπροστά σε όλους αλλά σε αυτούς που έχει περισσότερο θάρρος!!
έτσι γράφοντας κάποιος κάτι μπορεί να παρεξηγηθεί από κάποιον άλλο αναγνώστη και ίσως όχι από τον ίδιο τον καθηγητή που είπε κάτι!!
και όσον αφορά την νοημοσύνη και του κύριου κοίνη αλλά και του κύριου μεθενίτη μιας και αναφερθήκαμε στους 2 της ανόργανης , τους γνωρίζω πολύ καλά για να μπορώ να το κρίνω από μόνος μου, και στο ότι είναι ευφυέστατοι και στο ότι είναι από τους λίγους μέσα στο πανεπιστήμιο με όρεξη αλλά και με γνώσεις !! !!
τέλος όσον αφορά την συνεισφορά μου στο φόρουμ μιας και αναρωτήθηκες antipal δεν θα είναι μόνο η κρητική αλλά και όπου αλλού μπορώ να βοηθήσω!!
ότι γράφω είναι καλοπροαίρετο με στόχο το να γίνουμε όλοι καλύτεροι και μακάρι να φτάσουν οι χρήστες του φόρουμ να γίνουν ίσοι με το σύνολο των φοιτητών και των καθηγητών του τμήματος!!
καλή σύνέχεια!!!
killer
killer

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 38
Τόπος : pantou
Quote : ο μόνος τρόπος να γίνεις πιο έξυπνος , είναι να παίζεις με εξυπνότερο αντίπαλο!!(1883)
Registration date : 03/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Nefeli 2007-12-07, 01:09

Από καθηγητές, πιστεύω οτι ο μεθενίτης είναι top!!! Εντάξει, και ο Κοίνης είναι καλός, αλλά σαν το μεθενιτη...Άσχετο, αλλά εχει κανείς να πει κάτι για τον Βαλαβανίδη??? Είναι ο συμβουλός μου, αλλά δεν τον έχω γνωρίσει ακόμα...
Nefeli
Nefeli

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Αξίζει να προσπαθείς για κάτι καλύτερο...!!!
Registration date : 19/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Angie 2007-12-07, 03:50

δεν ξερω κατι για το κο Βαλαβανιδη αλλα η δικη μου συμβουλος ειναι η κα Λιαπη και ειναι πολυ καλος ανθρωπος και με βοηθησε και με κατι αποριες που ειχα για τα επιλογης!
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από giannakis 2007-12-07, 22:20

Σύμβουλος σου ο Βαλαβανίδης? lol Τον είχα καθηγητή μου στην οργανική 3 στο μάθημα και στο εργαστήριο.... Εντυπώσεις? Όχι πάντως οι καλύτερες!! Σαν ακαδ. σου σύμβουλος δεν ξέρω πως θα είναι... άλλωστε από τότε που κάνουμε τις δηκώσεις μαθημάτων μέσω internet η παρουσία του συμβούλου είναι διακοσμητική! Φυσικά μπορείς μέσω αυτού να μάθεις πολλά πράγματα.. για τα οποία όμως μπορεί να σε βοηθήσει και οποιοσδήποτε άλλος καθηγητής σου αρέσει και εκτιμάς..
giannakis
giannakis

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ηλικία : 37
Τόπος : Glyka Nera
Quote : Τα πάντα ρει....
Registration date : 21/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Nefeli 2007-12-09, 15:15

Thanks giannaki, κατάλαβα.... affraid Νομίζω οτι θα πάω να συμβουλευτώ από τον Μεθενίτη, που τον συμπαθώ κιόλας..
Nefeli
Nefeli

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Αξίζει να προσπαθείς για κάτι καλύτερο...!!!
Registration date : 19/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από giannakis 2007-12-09, 21:20

Πολύ καλά θα κάνεις.. να είσαι καλά Νεφέλη! Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε να ρωτήσεις και εμάς.. εδώ μέσα άλλωστε έχουμε ποικιλία ετών!
giannakis
giannakis

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ηλικία : 37
Τόπος : Glyka Nera
Quote : Τα πάντα ρει....
Registration date : 21/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Nefeli 2007-12-10, 20:21

χαίρομαι που είστε όλοι πρόθυμοι να μας βοηθήσετε!!!! Έτσι και αλλιώς σε εσάς των μεγαλύτερων ετών απευθυνόματσε για απορίες.. Smile Smile Smile Smile Smile
Nefeli
Nefeli

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Αξίζει να προσπαθείς για κάτι καλύτερο...!!!
Registration date : 19/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Angie 2007-12-12, 02:24

@ nefeli: κοίτα μιας και το θέμα είναι οι καθηγητές μην βασίζεσαι πάντα σε συμβουλές μεγαλύτερων...καμμιά φορά τα παραλέμε και εμείς!εννοείται ρώτα ότι θέλεις αλλά υπάρχουν καθηγητές στο τμήμα που μπορείς να ρωτήσεις και να πάρεις απαντήσεις. αν και προσωπικά πάντα πιστεύω ότι από όλους έχεις κάτι να πάρεις αρκεί να ξέρεις πως θα το ρωτήσεις.
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Nefeli 2007-12-13, 23:07

Angie νομίζω οτι κάπου εχεις δίκιο, απλά το να συμβουλευτείς κάποιον μεγαλύτερο ειναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να πάρεις μια ιδέα για το τι θα συναντήσεις..
Nefeli
Nefeli

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Αξίζει να προσπαθείς για κάτι καλύτερο...!!!
Registration date : 19/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από koralia 2008-01-12, 16:43

Λοιπόν, τώρα θα ήθελα να πω τα καλύτερα λόγια και να εκφράσω την εκτίμηση μου για την κ. Μηνακάκη. Με έκανε να διαβάσω οργανική, να την καταλάβω και να την αγαπήσω!! Νομίζω πως πέτυχε!!!!Επίσης, αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι μπορεί να απαντήσει πολλές φορές την ίδια ερώτηση μέχρι να καταλάβουμε. Πόσο υπομονή έχει πια;;; Πραγματικά μπράβο της!!!
koralia
koralia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ηλικία : 35
Τόπος : από Ηράκλειο Κρήτης- Χαλάνδρι
Quote : κάθε μέρα είναι μια καινούργια μέρα
Registration date : 05/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από koralia 2008-01-14, 20:50

Ήθελα να γράψω αρκετό καιρό τα παρακάτω, απλά έψαχνα να βρώ την κατάλληλη ευκαιρία για να τα εκφράσω.
Πραγματικά, πολλές φορές αισθάνομαι υπερήφανη που θα γίνω συνάδελφος με κάποιους ανθρώπους (βλ. κ.Κοινη, κ.Ευσταθίου κτλ)-ειλικρινά, ντρέπομαι να τους κοιτάξω στα μάτια...αποπνέουν τέτοιο σεβασμό...Υπάρχουν, όμως, και κάποιοι με τους οποιούς ντρέπομαι να λέγομαι συνάδελφός τους....γιατί ανεξάρτητα από την ερευνητική τους καριέρα (δεν ξέρω, πιθανότατα να είναι υπόδειγμα ερευνητών) δεν είναι ''άνθρωποι''...(βλ. κ.Χασάπη)
Θα αναφερθώ σε συγκεκριμένα παραδείγμα:
Σήμερα είχε κανονιστεί (πριν από τα Χριστούγεννα) να γίνει η πρώτη πρόοδος στο εργαστήριο της Φασματοσκοπίας. Και ... φυσικά δεν έγινε!!!! Γιατί, όπως είπε ο κ.Χασάπης δεν είχε καλό καιρό!!! Άγνωστο το πότε θα γράψουμε την έρμη την πρόοδο...Και όλοι εμείς που το Σ.Κ. είχαμε πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα;;;Κανείς δεν νοιάστηκε...ΚΑΝΕΙΣ...Ούτε, φυσικά και εκείνος...Επαναλαμβάνει, μάλιστα, συνεχώς ότι συμπεριφερόμαστε σαν παιδιά του δημοτικού...Ε, βέβαια...αφού έτσι μας αντιμετωπίζει ο ίδιος...άμυνα, λοιπόν...
Μια άλλη φορά είχε πει την "θεική" ατάκα σε μια κοπέλα που είχε σηκώσει στον πίνακα "Από εμφάνιση σκίζεις, αλλά από μυαλό..." Ποιός του έδωσε το δικαίωμα να μιλάει έτσι στις φοιτήτριες;;;(Η ίδια η φοιτήτρια, όχι πάντως...) Ποιός του έδωσε το δικαίωμα της απαξίωσης και της προσβολής;;; Θεωρώ απαράδεκτα και τα δύο περιστάτικά...Είναι θέμα σεβασμού... Γιατί εγώ να τον σέβομαι και εκείνος να μην τηρεί ούτε τα προσχήματα;;;

Είμαι εξοργισμένη...όπως σέβομαι εγώ τους γύρω μου έτσι απαιτώ να με σέβονται και οι άλλοι (πόσο μάλλον όταν πρόκειται για κάποιους που καλούνται "παιδαγωγοι")

έπεται συνέχεια...
koralia
koralia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ηλικία : 35
Τόπος : από Ηράκλειο Κρήτης- Χαλάνδρι
Quote : κάθε μέρα είναι μια καινούργια μέρα
Registration date : 05/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Silvia 2008-01-14, 21:07

ποτε αραγε θα κανει καλο καιρο..για να ξαποστειλουμε μερικους αναξιους καθηγητες???ποτε θα κανει ξαστερια επιτελους αγαπητοι συναδελφοι???????????????/ head wall βρισίδι βρισίδι Evil or Very Mad
Silvia
Silvia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ηλικία : 35
Τόπος : οπου γης...και πατρις....
Quote : ''The unthinking majority''...
Registration date : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Nefeli 2008-01-14, 21:21

Ασε βρε silvia...ποιά ξαστεριά???? Τόσοι φοιτητές αυτή την ξαστεριά περιμένουν, αλλά....Μάλλον εμείς πρέπει να πάρουμε δραστικά μέτρα!!!! Λίγο ξύλο δεν νομίζω οτι 8α βλάψει μερικούς, που νομίζουν οτι έχουν απόλυτη εξουσία πάνω σε'μας + μπορουν να παίζουν με τα νεύρα μας!!!!!! Ας σταματήσει αυτό επιτέλους!!!!!!
Nefeli
Nefeli

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Αξίζει να προσπαθείς για κάτι καλύτερο...!!!
Registration date : 19/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-14, 21:35

Ξύλο σίγουρα όχι (ναι εγώ το λέω Razz) αλλά σίγουρα κάτι πρέπει αν γίνει...

Για να τα χώνει τόσο πολύ η koralia τότε σημαίνει πως όντως ήταν ο κ. Χασάπης εξοργιστικός σήμερα... Δεν είχα την τύχη να τον ακούσω live αλλά.... Θα δούμε την άλλη πέμπτη...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Silvia 2008-01-14, 21:37

και εις την πεμπτην τα σπουδαια..αγαπητε αντρεα!!(ουπς..ριμα!)
Silvia
Silvia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ηλικία : 35
Τόπος : οπου γης...και πατρις....
Quote : ''The unthinking majority''...
Registration date : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Nefeli 2008-01-14, 22:01

hillone...εγώ είχα την τύχη <ή καλύτερα ατυχία>να τον ακούσω και ηταν εξοργιστικός και προκλητικός!!! Εχω την εντύπωση οτι οι δημοκρατικές μέ8οδοι δεν εχουν αποτέλεσμα σε περιπτώσεις σαν αυτή - 8α χασουμε άδικα τα λόγια μας- γι'αυτο ας ξανασκεφτουμε γι'αυτο το ξυλο που ελεγα πριν.....
Nefeli
Nefeli

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Αξίζει να προσπαθείς για κάτι καλύτερο...!!!
Registration date : 19/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καθηγητές - Σελίδα 2 Empty Απ: Καθηγητές

Δημοσίευση από Angie 2008-01-15, 02:51

παιδιά δεν ξέρω αν το ξύλο βοηθάει σε τίποτα γιατί ο συγκεκριμένος καθηγητής υπήρξε δεινός βολλευμπολίστας στο παρελθόν και μπορεί να φάτε καμμιά ξανάστροφη εκεί που δεν το περιμένατε!!
σοβαρά τώρα δεν νομίζω ότι η βία βοηθάει σε κάτι και ειδικά σε θέματα καθηγητών. δεν ήμουν παρούσα στο περιστατικό και δεν έχω διαμορφωμένη άποψη αλλά θα μπορούσατε να κάνετε μια ευγενική διαμαρτυρία (με το ευγενική εννοώ να μην πάτε να βριστειτε) όσον αφορά στην πρόοδο για να γίνει μέσα στη βδομάδα. δεν ξέρω πως σας ακούγετε...
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 37
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης