Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aφίσες παντού....

+24
than
Nefeli
Cristal_
ira
Violete
marikaki
mafalda
axelT_me
giannakis
xhmikh trela
george83
antipal
nicmar1983
vertigo_jh
christos
harris
Angie
Silvia
Lenia
Byronas
miss_kittin
HillONE
koralia
Γιάννης Ζαμπετάκης
28 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Συμφωνείτε με την κίνηση καθαρισμού της σχολής απο τις περριτές αφίσες;

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Vote_lcap86%Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Vote_rcap 86% 
[ 48 ]
Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 56
 
 

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από koralia 2008-01-11, 15:23

χιχιχιχιχι!!!!!!και εγώ είμαι μέσα...και μάλιστα με πολύ κεφι και όρεξη!!!!
Δευτέρα 10.00...
Για να γίνει η αρχή , όμως, δεν θα πρέπει πρώτα να συνεννοηθούμε με τον κ. Καλοκαιρινό;

Υ.Γ. Αν μαζευτούν πολλοί που έχουν ζώδιο με κέρατα, μπορώ να συνεισφέρω και εγώ τη σκορπική μου ουρά...τσιμπαει αρκετα...ειδικά όταν πρόκειται για τέτοια 8έμτα που με εξοργίζουν angry
koralia
koralia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ηλικία : 35
Τόπος : από Ηράκλειο Κρήτης- Χαλάνδρι
Quote : κάθε μέρα είναι μια καινούργια μέρα
Registration date : 05/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-11, 15:37

για την αποκαθήλωση αφίσων που σπέρνουν εκεί που δεν ...πρέπει,
δεν χρειάζεται να συννενοηθούμε με τον κ. Επόπτη...
τον κ. Καλοκαιρινό, ας τον ρωτήσουμε για τις άλλες μας ιδέες.

ραντεβού λοιπόν στο κυλικείο στις 10 τη Δευτέρα με ότι κοπτικό - αποκαθηλωτικό υλικό ...θέλετε!

@koralia
να προσέχουμε μην ....αλληλοτσιμπιθούμε!

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από koralia 2008-01-11, 15:49

Μια χαρά!!!Άσχετο...Χιλλονε...τι θα έλεγες να σκεφτούμε και να σχεδιάσουμε ένα σχέδιο σαν αυτό της καφεινης με την κούπα??
Όχι το ιδιο βέβαια...(αλλά γιατί οχι?)
koralia
koralia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ηλικία : 35
Τόπος : από Ηράκλειο Κρήτης- Χαλάνδρι
Quote : κάθε μέρα είναι μια καινούργια μέρα
Registration date : 05/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-11, 16:22

δεν ειναι κακό... καθόλου κακό...

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Caffeine-mug
το εν λόγω σχέδιο...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από miss_kittin 2008-01-11, 16:29

Παιδια τι προτότυπο!!!Πολύ μου αρέσει!!!!Ποιός το σχεδίασε???
miss_kittin
miss_kittin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 35
Τόπος : Bριλήσσια
Quote : Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.
Registration date : 28/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-11, 16:31

χμ... δεν ξέρω... Αλλά ότι υπάρχει στο google ανοίκει στο λαό...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από harris 2008-01-11, 22:40

Βασικά κι εγώ είμαι απόλυτα σύμφωνος με την "αποκαθήλωση" των περιβόητων αφισών και κ. Ζαμπετάκη(συγγνώμη αλλά δε μου βγαίνει ο ενικός) το θέμα έπρεπε να είχε τεθεί νωρίτερα, γιατί νομίζω ότι πια χρειάζεται πολλή δουλειά. Κι όχι μόνον, όσον αφορά στις αφίσες, αλλά περισσότερο στη γενική αισθητική του κτιρίου, μιας και πάρα πολλές φορές έχουν έρθει επισκέπτες- φίλοι μου στη σχολή μας κι έμειναν με το στόμα ανοιχτό...! Φανταστείτε, λοιπόν, εμείς οι δύσμοιροι φοιτητές Χημείας, που όσο να 'ναι περνάμε κανά 7ωράκι μες στο χημικό κάποιες μέρες, μιας και θίξατε και αυτό το θέμα... Γιατί, ναι, κάποιος που απλά θυμάται τη σχολή στα εργαστήρια, είναι πιο αδιάφορος... Αν και πιστεύω πως επειδή ο καθένας έχει τους λόγους του να μην παρίσταται στη σχολή, θα ήθελε όποτε έρχεται να τη βλέπει καθαρή...
Μέχρι κι η "Αmita Motion" έχει το σχόλιο "Διατηρείτε την πόλη καθαρή- όχι τους κάδους", κι εμείς θα καθήσουμε με σταυρωμένα τα χέρια;

Υ.Γ.: Δεν πιστεύω πως όσοι ασχολούνται με τα κόμματα υπερασπίζουν την αφισοκόλληση, γιατί κι εγώ έχω την ιδεολογία μου, αλλά είμαι αντίθετος. Τα πάντα έγκεινται στο φανατισμό. Πιστεύω ότι τα μηνύματά τους τα κόμματα μπορούν να βρουν τρόπο να τα μεταφέρουν.
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από christos 2008-01-12, 16:00

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το μόνο πρόβλημα του κ. Ζαμπετάκη είναι οι αφίσες της ΔΑΠ? Δεν βλέπει τη γενικότερη κατάσταση που επικρατεί εδω και ένα - δύο χρόνια? Δεν έχει δει οτι δεν υπάρχει τοίχος χωρίς συνθήματα στη σχολή ή χωρίς χρώματα? Δε τάσσομαι υπερ καμίας παράταξης και ουτε προσωπικά ε΄χω με τον κ. Ζαμπετάκη αλλά όταν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί και αμερόληπτοι να λέμε την κατάσταση όπως έχει και να μη επηρεαζόμαστε από τις πολιτικές πεποιθήσεις μας.. Ρωτήστε τον κόσμο να δείτε με τι έχει αγανακτήσει σε ότι αφορά την αισθητική που έχει δημιουργηθεί ..... Η πρώτη απάντηση θα είναι οι ελαιοχρωματισμοί.......

christos

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ηλικία : 41
Registration date : 26/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από vertigo_jh 2008-01-12, 16:15

δεν νομίζω ότι ο Κ.Ζαμπετάκης έχει κάποιο πρόβλημα με κάποια συγκεκριμένη παράταξη(τρομάρα τους...), απλώς οι αφίσες τηε συγκεκριμένης είναι τουλάχιστον οι 2πλάσιες από όλες τις άλλες...

και φυσικά και οι ελαιοχρωματισμοί είναι και αυτοί ένα θέμα...

πρέπει να δοθεί στην κάθε παράταξη ένας συγκεκριμένος χώρος και απο εκεί και πέρα να αφήσουν το υπόλοιπο κτίριο ήσυχο...
vertigo_jh
vertigo_jh

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ηλικία : 38
Registration date : 20/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-12, 16:30

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το μόνο πρόβλημα του κ. Ζαμπετάκη είναι οι αφίσες της ΔΑΠ? Δεν βλέπει τη γενικότερη κατάσταση που επικρατεί εδω και ένα - δύο χρόνια?

Χρήστο,

επειδή ακριβώς έχει ξεπεραστεί κάθε όριο από όλους εσάς τους Δημοκράτες - μπλε , πράσινους και ...κόκκινους...

αρκετά!
πίσω από τα παγκάκια,
στα παράθυρα και στα εργαστήρια δεν μπορείτε να βάζετε τις αφίσες-σκουπίδια σας!
αυτές θα αρχίσουν να πετιούνται από τη Δευτέρα.

έχετε χώρο δικό σας...
αρκεστείτε εκεί!

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από koralia 2008-01-12, 16:35

Έχει απόλυτο δίκιο...η κατάσταση έχει φτάσει εκτός ελέγχου...με όλες τις παρατάξεις και τις αφίσες τους...
koralia
koralia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ηλικία : 35
Τόπος : από Ηράκλειο Κρήτης- Χαλάνδρι
Quote : κάθε μέρα είναι μια καινούργια μέρα
Registration date : 05/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Lenia 2008-01-12, 17:14

Nαι, παιδιά, δεν μιλάμε για μία μόνο παράταξη αλλά για όλες!

Υ.Γ.HiLLone έχεις δίκιο ότι ακούστηκαν κάπως οι λέξεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα αστυνόμευση,για όνομα του Θεού...!
Λέγοντας περιπολίες εννοούσα να βεβαιωνόμαστε για την καλή διατήρηση αυτών που θα φτιαχτούν και να επιδιόρθώνουμε αν κάποιοι δεν τα σεβαστούν... και ως επίπληξη δεν εννοούσα τίποτα πέρα από το "keep in mind" όταν τους ακούμε να λένε ότι θέλουν το καλό του φοιτητή...

Τη Δευτέρα δουλειά!! bounce
Lenia
Lenia

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Tο χθες πέρασε.Το αύριο δεν ήρθε ακόμα.Ποιο είναι το μόνο σίγουρο;Το ΣΗΜΕΡΑ!
Registration date : 16/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από nicmar1983 2008-01-12, 19:52

Κύριε Ζαμπετάκη,το θέμα το θίξατε πολύ ωραία όμως με όλο το σεβασμό,είναι παιδικά όνειρα θερινής νυκτός..! Η κατάσταση δεν λύθηκε ποτέ και ούτε θα λυθεί..Τα συμφέροντα έρχονται από πολύ ψηλά κεφάλια,τόσο που κι εσείς αν και καθηγητής,όχι μόνο δεν τους αγγίζετε αλλά δεν μπορείτε καν να δείτε.. Μπορεί να άλλαξε το πολιτικό σύστημα αλλά οι νοοτροπίες ποτέ δεν άλλαξαν ούτε και θα αλλάξουν! Απόδειξη αυτού? Υπάρχουν αφίσες από όλα τα κόμματα.Παιδιά ξυπνήστε!Το όλο σύστημα,ακόμα και των αναρχικών τρέφεται από εμάς τη σπουδάζουσα νεολαία,τους υποτίθεται νοήμονες..Τελικά είμαστε οι πιο βλάκες από όλους γιατί παίζουν παιχνίδια εις βάρος μας! Αλλά βλέπεις και όταν τους γυρνάς τη πλάτη και δεν αντιδράς, η εκάστοτε κυβέρνηση κάνει ανενόχλητη τη δουλειά της είτε πράσινη είτε μπλε είτε ίσως αργότερα κόκκινη(!) είτε μαύρη(!!)..Δεν είμαι απαισιόδοξος απλά ρεαλιστής.. Πάντως πρόσφατα βρέθηκα σ' ένα πανεπιστήμιο της Σκωτίας και μιλάμε ντρέπεσαι να πατήσεις!!! Είναι ξεφτίλα ρε παιδιά!! Γιατί οι ξένοι κι όχι κι εμείς??? Δηλ πρέπει να πληρώσουμε για να σεβαστούμε???? Να που πατάνε για τα ιδιωτικά ρε παιδιά!!! Σου λέει, τι λεφτά να σας δώσω? Και που σας δίνω σε επισκευές πάνε.. Αλλά όλοι αυτοί οι αργόσχολοι κομματοπατέρες και μητέρες των πανεπιστημίων κάνουν ότι δεν βλέπουν.. Δυστυχία σου Ελλάς ... Οι σκέψεις δικές σας.. Neutral


εδιτ: Επίσης κ Ζαμπετάκη, καλείτε σε εκστρατεία την Κοραλία με όλα τα χρώματα αποκλείοντας τα μπλε,κόκκινο και μαύρο.. Δεν άκουσα τπτ για πράσινο κε καθηγητά (?)... Μου θυμίζετε τη περίπτωση Μελίνα Μερκούρη που όσο ήταν στην αντιπολίτευση,αντιδρούσε για την ΕΡΤ και όταν μπήκε στη κυβέρνηση το'κοψε το παραμύθι... Τα εμά εμά και τα σα εμα(?)... Αναρωτιέμαι.. Περιμένω απάντηση...


--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ενώθηκαν τα post... οχι double post παιδια..
HillONE
nicmar1983
nicmar1983

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 40
Τόπος : Μια γυναίκα,μια βαλίτσα...
Quote : Ή γράψε κάτι κου αξίζει να διαβαστεί ή κάνε κάτι που αξίζει να γραφτεί...
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από antipal 2008-01-12, 20:33

νικμαρ, δεν έχεις καθόλου άδικο, για τα ψηλά κεφάλια. Παρόλαυτα, λάβε υπόψη σου ότι υπάρχουν σχολές στην Ελλάδα όπου η αφισοκόλληση επιτρέπεται αποκλειστικά σε χώρο, στη κυριολεξία, 1x1;
δηλαδή μόνο στο στάντ τους (πως τα λένε αυτά τα μεταλλικά..)

Προφάνως αναφέρομαι σε ηλικιακά νεαρά τμήματα, τα οποία έχουν ορίσει εξ'αρχής τη λειτουργία τους και έχουν περιορίσει τη παραταξιακή σκουπιδολαγνεία.

Είναι δύσκολο να αλλάξει αυτό, σε γηραιά πανεπιστημιακά και πολυτεχνικά τμήματα των Αθηνών.

Αλλά όπως λένε και οι comrades των κόκκινων στρατοπέδων, Μαζικά, αγωνιστικά σπάμε το κατεστημένο.
Μαζί με αυτά τα ουτοπικά δημοκρατικά "ο λαός έχει την εξουσία"

Αγώνας κατά της ματαιότητας..

Όπως και νά'χει, θάχει μεγάλο ενδιαφέρον η αναμέτρηση, γιατι περι αναμετρήσεως πρόκειται..

βεβαίως δεν είμαστε τεφαα αλλα..όσο νάναι..θα ενοχληθούν αρκέτοι!
(πάρτε κράνη και γλόμπ Razz ή ντυθείτε emo ...! )

edit: διευκρίνισα με ποιο κομμάτι αυτών που γράφει ο νικμαρ συμφωνώ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις 2008-01-13, 00:07, 2 φορές συνολικά
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από george83 2008-01-12, 20:40

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο πρέπει να υπάρχουν αφίσες, έστω και στον χώρο που έχουν δοθεί στα κόμματα.. sorry, παρατάξεις εννοούσα, έτσι λέγονται, όταν οι αφίσες αυτές δεν αφορούν θέματα σχολής. Αντιλαμβάνομαι το λόγο ύπαρξης κάποιων αφισών-αν και πάλι συμφωνώ ότι πρέπει να είναι σε κάποιους συγκεκριμένους χώρους- αλλά αφίσα με σκοπό να με προτρέψει να ψηφίσω το α ή το β κόμμα.....
Λύστε μου και μία απορία, οι φοιτητικές παράταξεις υπαρχουν για το συμφέρον των φοιτητών ή των πολιτικών κομμάτων;

george83

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ηλικία : 40
Τόπος : Athens
Quote : Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former
Registration date : 22/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από xhmikh trela 2008-01-12, 20:50

οπως ο καθενας μας υποστηριζει τα συμφεροντα του ετσι και τα μελη των παραταξεων τους,υποστηριζουν τα δικα τους ειτε συμφωνουμε ειτε οχι με αυτα.αυτοι καλα κανουν,εμεις δρουμε αναλογως.
μην τα ισοπεδωνουμε ομωσ ολα,μπορει οι αφισεσςνα μην ειναι το καλυτερο θεαμα και αλλοτε να μας σπανε τα νευρα η' να χαλανε την αισθητικη μας,ομωσ καποια ''αφισετακια'' τους εχουν νοημα.απλα τον τελευταιο καιρο,η κατασταση ξεφυγε.
αυτο που παμε να ξεκινησουμε ειναι πολυ πολυ θετικο και ας ειμαστε ολοι εκει υπστηριζοντας το με θερμη!
xhmikh trela
xhmikh trela

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ηλικία : 36
Τόπος : Peiraias
Quote : s ayth th zoh,kaneis den einai ypoxreomenos gia tipota..(oso k an ayto den mas aresei..)
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-12, 22:28

nicmar1983...

μάλλον είσαι ένας από τους πολλούς που δεν με διαβάζεις προσεκτικά...
δεν έχω κρύψει ποτέ σε ποιο χώρο ανήκω πολιτικά και τι ομάδα είμαι!
δε φοβάμαι να μιλήσω ή να γράψω αυτό που πιστεύω!

έγραψα λοιπόν πιο πάνω...
επειδή ακριβώς έχει ξεπεραστεί κάθε όριο από όλους εσάς τους Δημοκράτες - μπλε , πράσινους και ...κόκκινους...
στις 16.30 σήμερα...

άλλο τα πιστέυω του καθενός μας και άλλο ...μα ΠΟΛΎ άλλο πράγμα ο αλληλοσεβασμός που οφείλουμε να έχουμε ειδικά σε χώρο μάθησης και κοινωνικοποίησης!

μετά χαράς να το συζητήσουμε το υπαρξιακό σας πολιτικό πρόβλημα, είτε πράσινο είναι, είτε κόκκινο είτε μπλε!

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από giannakis 2008-01-13, 02:40

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον το θέμα από τότε που το έθιξε ο συνονόματος μου Γιάννης Ζαμπετάκης! Η αλήθεια είναι πως δεν έγραψα νωρίτερα διότι διέκρινα μια τεταμένη ατμόσφαιρα, που για να είμαι ειλικρινής το περίμενα από την αρχή ότι θα συμβεί! Θεωρώ σωστή την έκρηξη του κου Ζαμπετάκη αλλά και των υπολοίπων για την προσβολή της αισθητικής μας από το θέμα των αφισών το οποίο την τελευταία εβδομάδα έφτασε στην κορύφωση του!! Είμαι μαζί σας στο ότι η κατάσταση αυτή πρέπει να λάβει ένα τέλος γιατί το πανεπιστήμιο (ειδικά για εμάς τους λίγο μεγαλύτερους) είναι πραγματικά δεύτερο σπίτι μας μιας και είμαστε εκεί από το πρωί μέχρι τις 6-7 το απόγευμα καθημερινά με μαθήματα και εργαστήρια! Ποιος θέλει στο σπίτι του να επικρατεί πανικός? ΚΑΝΕΙΣ!!

Συμφωνώ λοιπόν στο να εξαφανιστούν οι άθλοιες αφίσες των παρατάξεων από τη σχολή και να περιοριστούν τα εκάστοτε κόμματα στα δικά τους σταντ! Δύσκολο να πειστούν με το καλό.. και οι αντιδράσεις?? πολλές!!! Θα το δούμε και τη δευτέρα αυτό.. Wink Στο μόνο που είμαι αντίθετος είναι στις απόψεις σας περί ζωγραφικής στη σχολή!! Δεν το θεωρώ σωστό να βγάλουμε μεν τις αφίσες αλλά μετά να γεμίσουν οι τοίχοι του τμήματος με graffiti και λοιπές τοιχογραφίες!!! Ούτε αυτή θα είναι εικόνα πανεπιστημιακού χώρου!! Διότι ο καθένας θα αδράξει της ευκαιρία και θα ''ζωγραφίζει'' στους τοίχους οτιδήποτε! Γιατί από τη στιγμή που θα το κάνει ένας μετά όλοι θα το θεωρούν δικαίωμά τους να κάνουν το ίδιο και θα καταντήσουμε πιθανότατα στα ίδια!!!

Δική μου πρόταση? Να γίνει συζήτηση με τον υπεύθυνο για τα θέματα αυτά, που απ' ότι ενημερώθηκα από τα λεγόμενα του Γιάννη (συγγνώμη για τον ενικό αλλά ήταν δική σου προτροπή) είναι ο κύριος Καλοκαιρινός, να οριστεί θέση στην οποία θα μπορούν οι παρατάξεις να κολλούν τις αφίσες τους, να καθαρίσουν οι τοίχοι από τις αφίσες και μετά να βάψουμε τη σχολή μας (γιατί αν περιμένουμε από το κράτος αυτό δεν θα γίνει ποτέ)!! Και το χαβαλέ μας θα κάνουμε όλοι μαζί (γιατί θα μαζευτούμε πολλοί και είναι σίγουρο) και η σχολή μας θα γίνει όμορφη!!!

Αν εμμένετε στην πρόταση σας για τη δευτέρα εγώ να σας ευχηθώ καλή τύχη στη μάχη που θέλετε να ριχτείτε (γιατί όπως είπε και ο φίλος antipal περί μάχης πρόκειται)!! Θα προσπαθήσω να είμαι εκεί! Αλλά ένας διάλογος πρώτα δεν νομίζω ότι θα βλάψει κανέναν! Ο τσαμπουκάς θα είναι χειρότερος και μετά τα πράγματα θα γίνουν ανεξέλεγκτα!
giannakis
giannakis

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ηλικία : 37
Τόπος : Glyka Nera
Quote : Τα πάντα ρει....
Registration date : 21/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από harris 2008-01-13, 04:36

Βασικά κι εγώ είμαι αντίθετος του"κατά βούληση" σχεδιασμού των τοίχων και γέμισμα τους με τοιχογραφίες, αλλά δεν το έθιξα παραπάνω. Θεωρώ ότι η προτροπή του κ. Ζαμπετάκη γίνεται με βάση την αφισοκόλληση, που έχει ξεπεράσει τα όρια πια, και πως ο ίδιος αναφέρει πως χρειάζεται η συναίνεση του κ. Καλοκαιρινού για οποιαδήποτε άλλη κίνηση.
Οπότε ας αρκεστούμε τη Δευτέρα- που σημειωτέον δεν έχω μάθημα αλλά θα κατέβω- στην "αποκαθήλωση" κάθε είδους περιττής αφίσας, κάθε χρώματος και βλέπουμε για τον εν συνεχεία εικαστικό εμπλουτισμό του κτιρίου.
Και επαναλαμβάνω, ότι όσες αντιρρήσεις και να υπάρξουν απ' τα κόμματα, εμάς δε μας αφορούν. Ο καθένας έχει την ιδεολογία του. Να πω ότι συνεισέφεραν σε κάτι οι αφίσες που μπορούσε να την αλλάξει, να το καταλάβω, αλλά δε νομίζω...
Δυστυχώς πρόκειται περί φανατισμού και παρωπίδων...
Οπότε θα βρουν τρόπο να μεταφέρουν τις ιδέες τους. Το κτίριο ανήκει σε όλους και θέλουμε να νοιώθουμε άνετα όσο είμαστε σε αυτό.
"Υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και τη θέλουμε", έλεγε κάποτε ένα σλόγκαν γνωστού κόμματος, οπότε... μπορεί να υπάρξει καλύτερο κτίριο κι αυτό το ΘΕΛΟΥΜΕ!!
Τουλάχιστον ή έχουμε ένα σύνθημα και απευθύνεται σε ό,τι μας αφορά ή απλά παραδεχόμαστε ότι είναι προεκλογικό σύνθημα και δεν του δίνουμε σημασία...
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από axelT_me 2008-01-13, 13:31

sto shmeio auto tha hthela na proteinw orismenes idees prokeimenou na meiwsoume to dynaton perissotero tis parataksiakes antidraseis giati oloi kseroume pws tha uparksoun kai tha einai kai ENTONES!
1. tha mporousame, afou provoume sthn apokathulwsh twn afiswn, na proteinoume thn dunatothta anartishs 1-3 afiswn apo thn kathe parataksh se ena pinaka, eidika g autous, konta stis eisodous ths sxolhs.
2. ston xwro pou vriskontai ta "trapezakia" (opws leme) na tous dothei mia dynatothta (periorismenhs ennoeitai) epektashs, wste na mporoun na vgaloun to axti tous kai na mporesoun na ekfrasoun ta pisteyw tous. h alhtheia einai pws me ton (toso entono kai apotomo) periorismo tou xwrou ston opoio tha kollountai afises einai k enas tropos, tha mporousan na isxyristoun, "katapieshs" kai "logokrisias"!
prepei, dhladh, prin provoume se prakseis, na skeftoume tis epiptwseis pou tha exoun oi prakseis mas kai thn, kata to megisto dunaton, eksaleipsei tous!

y.g.: tha hthela na parakalesw tous posters na diavazoun prosextika ta ekastote post prin provoun se kritikh. hmoun martyras orismenwn "epithesewn" sto hthos kai ta pisteyw orismenwn anthrwpwn xwris aitia, mono kai mono epeidh den egine mia eystoxh diatypwsh h mia paraleipsh kata thn diadikasia tou post! de thelw na thiksw kanenan alla sumvainei arketa syxna kai einai asxhmo! eyxaristw!! Very Happy
axelT_me
axelT_me

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 35
Τόπος : Chalandri
Quote : It's all a game in your mind!!!
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-13, 14:26

harris έγραψε:Βασικά κι εγώ είμαι αντίθετος του"κατά βούληση" σχεδιασμού των τοίχων και γέμισμα τους με τοιχογραφίες, αλλά δεν το έθιξα παραπάνω. Θεωρώ ότι η προτροπή του κ. Ζαμπετάκη γίνεται με βάση την αφισοκόλληση, που έχει ξεπεράσει τα όρια πια, και πως ο ίδιος αναφέρει πως χρειάζεται η συναίνεση του κ. Καλοκαιρινού για οποιαδήποτε άλλη κίνηση.

Βασικά επειδή είπα τα περί γκραφφιτι να εξηγήσω πως δεν εννοούσα να κάνουμε ότι θέλουμε αλλά μόνο με άδεια του επόπτη και μόνο πράγματα που έχουν να κάνουν με τη χημεία... Δηλαδή δεν θα ήταν ωραίο έξω απο το κυλικείο να έχουμε αυτήν την κούπα-καφεΐνη που έδειξα πιο πρίν?


Graffiti is art...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από harris 2008-01-13, 14:55

Ναι. φυσικά, καλά κάνεις και το διευκρινίζεις, αν και είχα καταλάβει τι εννοούσες. Μια χαρά η κούπα, δε λέω, αλλά ας ξεκινήσουμε αύριο με τις αφίσες πρώτα...
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-13, 16:37

Πρόσθεσα ένα poll... Να δούμε τη γνώμη όλων με αριθμούς...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από Angie 2008-01-13, 18:40

1. υποθετω πως κανεις δεν θα παει σαν τον τραμπουκο να τσακωθει για να κατεβουν οι αφισες!!! πρωτα φανταζομαι θα γινει μια σχετικη συζητηση μηπως και καταλαβουν και τις κατεβασουν μονοι τους (μην πουν οτι τους τις χαλασαμε κιολας να τους δωσουμε μια ευκαιρια να τις μαζεψουν)
2. υποθετω παλι οτι δεν μιλαμε μονο για τις αφισες της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ καθως και σε αλλα μερη (ασχετα που υπαρχουν περισσοτερο καιρο και δεν τοποθετηθηκαν προσφατα) υπαρχουν "περιττες αφισες" οπως λεει και η ψηφοφορια!!
3. υποθετω τελος πως ειναι λογικο να θεσπιστει ενας χωρος για να βαζει η καθε παραταξη αφισες και οτι αλλο θελει. εδω η ΠΚΣ "εχτισε" ολοκληρο τοιχο και εκανε γραφειο με αποφαση του προεδρου απο οσο ξερω (διορθωστε με αν κανω λαθος) και δεν μπορουμε να κανουμε αλλες πιο απλες αλλαγες οπως η θεσπιση ειδικων χωρων για αφισες;;;; μην τρελλαθουμε και τελειως δηλαδη!!

οσο για τη δευτερα παρ'οτι δεν εχω μαθημα θα προσπαθησω οπως ειπα και νωριτερα να ειμαι εκει! γιατι εχει παραγινει το κακο και δεν μπορει ο καθενας να θεωρει τη σχολη ΜΑΣ δικο του τσιφλικι!!!!
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 38
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aφίσες παντού.... - Σελίδα 2 Empty Απ: Aφίσες παντού....

Δημοσίευση από xhmikh trela 2008-01-13, 23:11

ετσι ειναι οπωσ τα λει η angie ,ουτε εμεις πρεπει να οδηγηθουμε σε τραμπουκισμους που οταν τους κανουν αλλοι καταδικαζουμε μα ουτε και να ειμαστε ωχαδελφιστες μετατρεποντας τη σχολη σε τσιφλικι οσων θεωρουν οτι εχουν περισση εξουσια.
xhmikh trela
xhmikh trela

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ηλικία : 36
Τόπος : Peiraias
Quote : s ayth th zoh,kaneis den einai ypoxreomenos gia tipota..(oso k an ayto den mas aresei..)
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης