Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

+2
HillONE
cool
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από cool 2008-01-13, 15:03

Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είναι εδώ αυτό το κείμενο αλλα το θεωρώ σοβαρό θέμα του φόρουμ με αντίκτυπο τη σχολή μας.
Παιδιά και καθηγητές, προσφατα ανακάλυψα,και φαντάζομαι πως όλοι σας, ότι ο χρήστης Lefteris είμαι ο γνωστός Λευτέρης της ΠΚΣ που μιλάει στις συνελεύσεις. Το ξεκαθαρίζω από τώρα προς αποφυγή παρεξηγήσεων: αυτά που θα γράψω πιο κάτω δεν αφορούν το Λευτέρη προσωπικά ούτε την ΠΚΣ αλλά όλους τους "πολιτικάντες" της σχολής.
Καλώς ή κακώς όταν όλοι μας μπήκαμε στη σχολή οι παρατάξεις ήταν εκεί και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Όμως αυτό το φόρουμ φτιάχτηκε από φοιτητές για φοιτητές (και καθηγητές) και είναι μια ανάσα από τις αφίσες (το μεγάλο θέμα του φόρουμ) και το γλύψιμο των "βουλευτών" μας στη σχολή.
Δεν δέχομαι να μπαίνουν στο forum αυτό άνθρωποι των παρατάξεων και να προσπαθούν να προωθήσουν τα πολιτικά τους συμφέροντα εντός και εκτός σχολής. Θα μου πείτε πως γίνεται αυτό?? Όταν ο Λευτέρης γράφει "για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στο τάδε link" και πατώντας το βγάζει το site της ΠΚΣ, της ΚΝΕ του ΚΚΕ δεν ξέρω και εγώ τι, τι είναι αυτό? Δηλαδή για την ενημέρωση της σχολής μας θα ρωτάμε την Παπαρήγα?? Ε όχι!! Έλεος!!
Με μαθηματική ακρίβεια θα μπουν και άλλοι των παρατάξεων στο φόρουμ (γιατί όλοι ξερουν πως υπάρχει) και τότε θα γίνει της... σχολής και εδω μέσα. Θα αρχίσουν να τσακώνονται εδώ μπροστά μας,θα μονοπωλούν τις συζητήσεις, μέχρι που θα τσακώνονται για το που θα βάζει ο καθένας τους τις εικονικές τους αφίσες στο φόρουμ!!! Και όπως κάνει και ο Λευτέρης έτσι και οι της ΔΑΠ θα βάζουν link που θα παραπέμπει σε site της ΔΑΠ, ΟΝΝΕΔ,ΝΔ, η ΠΑΣΠ σε site της ΠΑΣΠ και του ΠΑΣΟΚ και τα ΕΑΑΚ σε site των ΕΑΑΚ και του κόμματος τους(που δεν έχω καταλάβει ποιο είναι)
Θα μου πέιτε μας ενημερώνουν για τα της σχολής από μέσα.Γιατί?? Πριν μπει ο Λευτέρης (και ο κάθε Λευτέρης,δεν ειναι προσωπικό) σε αυτό το φόρουμ δεν ενημερωνόμασταν σωστά,έγκυρα και γρήγορα?? Ρωτώντας πας στην πόλη...
Για να κλείσω, κάνω την εξής πρόταση στο φόρουμ:
Να μπαίνουν στο φόρουμ οι "πολιτικάντες", μιας και είναι δημοκρατικό δικαίωμα του καθενός να μπαίνει όπου θέλει στο internet,αλλά οι admins να τους κλειδώνουν ώστε να μην μπορούν να γράφουν τα πολιτικά τους, και όταν παρατηρείται πως κάποιος προωθεί, όχι συζητά, προωθεί πολιτικές να παθαίνει το ίδιο.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά τα έχω πάρει!!


Το μετέφερα εδώ μιας και δεν έχει τόσο να κάνει με τη σχολή αλλά με το forum...
HillONE

cool

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 36
Quote : relax,take it easy
Registration date : 05/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-13, 15:28

Καταρχάς να αρχίσω λέγοντας πως ο καθένας ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο τις πολιτικές του πεποιθήσεις μπορεί να μπεί στο forum και να εκφραστεί.. Με αυτήν την προοπτική ξεκίνησαμε το forum και γιαυτό βάλαμε στην άκρη τα δικά μας πιστεύω.. διαφορετικά θα ήταν ένα forum που έχει ως μέλη μόνο την παρέα μας...

Πέρα απο αυτό... Μη θέλωντας να στερήσουμε το λόγο απο κανέναν -παραταξιακό ή μη- είπαμε (οι admins) οτι εντός του forum θα επιτρέπονται θέματα που έχουν σχέση με παρατάξεις μόνοαν έχουν σκοπό (ή κυριότερο σκοπό...) το καλό του φοιτητή.. Γιαυτό αφήσαμε το θέμα με τον κινηματογραφικό όμιλο που θεωρούμε χρήσιμο και γιαυτό κλειδώσαμε το θέμα-καταγγελία για κάποιο συνάδελφο που θεωρήσαμε πως μόνο σκοπό έχει να δημιουργήσει εντυπώσεις και flaming...


Ήδη σκεφτόμαστε με τον Byronas έναν κανόνα για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις... Αλλά σε κάθε περίπτωση το forum είναι ανοιχτό ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...

Δεν κλειδώνω το θέμα για να ακούσουμε και άλλες απόψεις... Ελπίζω να δικαιώσετε την επιλογή μου αυτή και να μην αρχίσει το flaming...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από giannakis 2008-01-13, 15:35

Όπως λές και εσύ cool.. relax, take it easy!!
Έχεις δίκιο στο ότι αυτό το forum φτιάχτηκε από φοιτητές για φοιτητές (και καθηγητές) και να είσαι σίγουρος ότι ούτε και εγώ σαν moderator αλλά ούτε και οι admin μας και οι υπόλοιποι moderators θα αφήσουμε να γίνονται εδώ μέσα τσακωμοί μεταξύ των παρατάξεων και να γίνει η κατάσταση τσίρκο!! Όπως πολύ σωστά έχει αναφέρει ο HillONE σε post του υπάρχει λογοκρισία ακόμα και εδώ!! Σκοπός του forum είναι να διευκολύνει τη ζωή των φοιτητών αλλά και να φέρει πιο κοντά τους φοιτητές ώστε να ανταλλάσσουν τις απόψεις τους μέσα από αξιόλογες συζητήσεις!
Για τα link αυτά που είπες αλλά και για το γενικότερο θέμα θα μιλήσω με τους admins να δούμε πως θα το χειριστούμε!
giannakis
giannakis

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ηλικία : 37
Τόπος : Glyka Nera
Quote : Τα πάντα ρει....
Registration date : 21/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από antipal 2008-01-13, 15:54

Από φοιτητές για όλους που έχουν να κάνουν με το τμήμα μας όπως σωστά αναφέρει ο Γιάννης.

Οι παραταξιακοί...είναι και αυτοί φοιτητές..Μη το ξεχνάς,
και δε χρειάζεται να διώχνουμε κανέναν. Είτε αυτός είναι φοιτητής είτε καθηγητής ανεξάρτητα με τις πολιτικές του πεποιθήσεις.
Οι παρατάξεις δε θα φύγουν ποτέ ούτε απτις σχολές ούτε απτο φόρουμ. Δε χρειάζεται να φύγουν. Δε μπορούν να φύγουν. Έχουν ενδιαφέρον.

Επιπλέον τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ, τους ορίζουν ανεξάρτητοι φοιτητές. Άρα οι υπόλοιποι συμμορφωνόμαστε με τους κανόνες που ορίζουν αυτοί. Το ίδιο ισχύει και για τους ενταγμένους.
Αρέσει δεν αρέσει.

Το θέμα είναι να μη παρεξηγηθεί και χαρακτηρισθεί το φόρουμ ως καθοδηγούμενο. Αυτή είναι η αρχή του και οφείλουν να το σεβαστούν όλοι - ιδίως οι παραταξιακοί.


(τα εαακ-ασυχ είναι σχήμα και δεν αποτελούν νεολαία κανενός κόμματος)
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-13, 16:12

antipal έγραψε:

Επιπλέον τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ, τους ορίζουν ανεξάρτητοι φοιτητές. Άρα οι υπόλοιποι συμμορφωνόμαστε με τους κανόνες που ορίζουν αυτοί. Το ίδιο ισχύει και για τους ενταγμένους.
Αρέσει δεν αρέσει.



Απλά να πώ πως οι κανόνες σκοπό έχουν την ομαλή λειτουργία του forum... Γιαυτό ο κάθε χρήστης έχει το δικαίωμα να αμφισβητίσει κάποιο κανόνα και να αποφασιστεί η αλλαγή του μετά απο ψηφοφορία...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από antipal 2008-01-13, 16:16

HillONE έγραψε:
antipal έγραψε:

Μα προφανώς.. Δε νομίζω να αμφιβάλλει κανείς για αυτό, παρόλη την αναρχία που μας δέρνει!
antipal
antipal

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 39
Τόπος : hahlandree..
Quote : gia to putso
Registration date : 24/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από Angie 2008-01-13, 19:07

συμφωνω και με την αποφαση των admins και με τα όσα είπαν οι συνάδελφοι antipal και giannakis,
όλοι μπορούν και ΟΦΕΙΛΟΥΝ να έχουν άποψη. εξάλου αν κάποιος ξεφύγει τόσο οι admins οσο και οι mods μπορουν να τον επαναφέρουν στην τάξη!
και αν δεν θέλει και όντως κάνει κάτι να τον διώξουν. δεν γίνεται να στερήσουμε το forum από οποιονδήποτε φοιτητή!
προς το παρόν σωστοί οι χειρισμόι κατ'εμε και keep going!!
Angie
Angie

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 361
Ηλικία : 38
Τόπος : Από 'δώ και από 'κεί...
Quote : Η τεχνιτή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει την φυσική ηλιθιότητα...
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από cool 2008-01-14, 03:57

Χαίρομαι που προβληματίζεστε στο θέμα μου και συγγνώμη αν φάνηκε τόσο απότομο. Από την άλλη, απλά θέλω να πω αυτό που φοβάμαι για το φόρουμ: μην μπούμε καμια μέρα στο φόρουμ και δούμε αριστερά αφίσες ΠΚΣ και ΕΑΑΚ στο κέντρο ΠΑΣΠ και δεξιά ΔΑΠ!!
Όσο για το κλείδωμα του θέματος που προείπε ο Hillone σας δίνω τα συγχαρητήριά μου καθώς ήταν μια πολύ σωστή κίνηση, και αν το εξαφανίζατε τελείως θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Πάντως αν νιώθετε πως μπορείτε να το χειριστείτε το όλο θέμα, σας εύχομαι κάθε δύναμη και κουράγιο.

cool

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 36
Quote : relax,take it easy
Registration date : 05/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από Lefteris 2008-01-14, 20:06

Νιώθω ότι πρέπει να απαντήσω, όχι από κάποια τάση ρεβανσισμού, αλλά για να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα.

1. Δεν είχε ποτέ πρόθεση να κρύψω ποιος είμαι, ούτε και την ιδιότητά μου. Έτσι, από δω και πέρα, και για να μην μπαίνω στη διαδικασία να φτιάχνω καινούριο λογαριασμό, το ονοματεπώνυμό μου θα είναι ορατό στο προφίλ μου.
2. εάν διαβάσετε το πρωτοχρονιάτικο ποστ, αλλά εάν δείτε και ότι άλλο έχω δημοσιεύσει στο φόρουμ, στο μέτρο του δυνατού και με παρανοήσεις, είναι ξεκάθαρο ότι ούτε εγώ ούτε η ΠΚΣ στοχεύει να "καταλάβει το φόρουμ" με τη βία. ούτως ή άλλως υπάρχει το μπλογκ μας που ανανεώνεται καθημερινά. εάν θεωρούν οι διαχειριστές του φόρουμ ότι είναι προβληματικό να υπάρχουν λινκ προς τα εκεί, τότε έχουν την ευθύνη και την εξουσία να κόβουν τα ποστ.
3. εάν κάποιος θίγεται με την ιδιότητα μου σαν μέλους της ΚΝΕ και της ΠΚΣ, αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα, ούτε μπορώ εγώ να κάνω κάτι για αυτό. έχω την πολιτική μου αντίληψη, την πολιτική μου σκέψη και αυτήν εκφράζω όπου και αν βρίσκομαι.
4. δεν ευθύνονται για τα δεινά του κόσμου και της κοινωνίας μας οι παρατάξεις, δηλαδή οι ομάδες ανθρώπων οι οποίοι ανακάλυψαν ότι μαζί και συλλογικά είναι πιο εύκολο να πετύχεις τους στόχους σου αντί σε ατομικό επίπεδο. μπορεί να έχει ανακαλύψει η ανθρωπότητα τον τροχό εδώ και εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια, αλλά αυτό δεν αποκλείει κανέναν από το να τον ανακαλύψει ξανά.
5. εάν το τελευταίο ποστ κλειδώθηκε γιατί θεώρησαν οι αντιμιν ότι εμπεριέχει στοιχεία φλέιμινγκ, με την ίδια λογική, αφού ο συνάδελφος cool παρουσιάζει μια εμμονή σχετικά με το σε ποιον αναφέρεται, θα μπορούσε κι αυτό κατά την προσωπική μου άποψη να κλειδωθεί. δεν κάνω υποδείξεις, απλά δείχνω ότι εάν μπούμε στη λογική να κλειδώνουμε ότι μπορεί να δημιουργήσει εντάσεις ή να θίξει κάποιον ή κάποιους, στο τέλος θα καταντήσει το φόρουμ να είναι πίνακας ανακοινώσεων.
6. αυτά...
Lefteris
Lefteris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 106
Τόπος : The Flaming Pits of Patissia...
Quote : -You cheater! -No, I'm not... -Oh, no?You just rolled 26!...on a 20sided die...
Registration date : 01/01/2008

http://pksximiko.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!! Empty Απ: ΕΞΩ ΟΙ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-14, 20:13

Βασικά άφησα αυτό το θέμα γιατί πιστεύω πως θα ήθελες να απαντήσεις απο τη στιγμή που είσαι στο forum.. Τη θέση μου την ξεκαθάρισα... Δεν συμφωνώ με αυτό που λέει ο cool.. Άλλωστε δεν έχει και νοημα να φοβάται μην γεμίσει αφίσες το forum... Razz... Όσο είμαι admin το forum θα παραμείνει ουδέτερο ανοιχτό, για όλους, και για κάθε άποψη αρκεί βέβαια να μην έχουμε ακραίες προσβολές κτλπ...

Το θέμα κλειδώνει λοιπόν.. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάτι pm σε μένα ή στον Byronas για να το ανοίξει...

Υ.Γ: Το Νο 6... κορυφή.. lol!
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης