Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από Violete 2008-01-20, 15:04

Χωρις να υποδεικνύω στους admins την δουλειά τους και πόλυτα σεβόμενη το γεγονός ότι με κόπο,δουλειά και φαντασία μας έδωσαν το πρώτο φορουμ στην μακρόχρονη και πολύπαθη ιστορία του τμ'ηματος, θέλω να εκφράσω το εξής παράπονο:Σε αρκετα θέματα εώς τώρα,τα οποία έχουν να κάνουν με προβλήματα της σχολής μας η του φορουμ και η συζήτηση γίνεται λιγάκι ενδειαφέρουσα, χωρίς απολύτως κανένα λόγο κλειδώνονται.Δεδομένου του ότι τα ποστ των παιδιών δεν περιέχουν υβριστικά στοιχεία και κατά την άποψη μου δεν ξεφεύγουν ούτε από το θέμα, απλά θέλουν να εκφράσουν μία άποψη λίγο πιο βροντερα από ότι οι υπόλοιποι, ποιό νόημα έχει το κλείδωμα?Είμαστε εδω για να ακούσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις, αν το φόρουμ είναι μόνο για ανακοινώσεις τότε δεν θα λεγόταν φόρουμ.Φαντάζομαι ότι οι admins είναι γραμμένοι και σε άλλα φορουμ και έχουν μία σχετική εμπειρία στο πως να χειριστούν τα πιο "ασυνήθιστα" ποστ.Στο κάτω κάτω επειδή κάποιοι κάνουν μία συζήτηση σε υψηλούς τόνους γιατί πρέπει να "τιμωρούνται" όλοι όσοι είχαν σκοπό να γράψουν στο θέμα?Από ότι ξέρω γίνεται πρώτα μία προειδοποίησηση από τους admins και στην συνέχεια εαν πλέον έχουν ξεφύγει τόσο πολύ τα πράγματα τότε και μόνον τότε κλειδώνεται το θέμα.Σίγουρα υπάρχει και η επιλογή του να στείλουμε πμ στον εκάστοτε admin.Αλλά δεν είναι το ίδιο να να στειλω το πμ ,να πάρω το "οκ" και στην συνεχεια όταν μου απαντήσει να ξανανοίξει το θέμα και τότε να γράψω αυτό που θέλω.Θεωρώ και θέλω να πιστεύω, πως η ελευθερία του λόγου, τουλάχιστον σε ένα φορουμ φοιτητών, είναι απαραίτητη. sunny
Violete
Violete

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ηλικία : 37
Quote : What's happening, brother???No really wtf with the bloody island...
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-20, 15:55

Έχεις ένα δίκιο αλλά σε ένα καινούριο forum αν δεν είσαι λίγο αυστηρός απο την αρχή μπορεί μετά να χάσεις τον έλεγχο εντελώς και δεν θα είναι τόσο καλό αυτό... Επίσης να προσθέσω πως οι προειδοποιήσεις είναι 3...

Για ποιό θέμα μιλάς όμως?
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από Violete 2008-01-20, 17:07

Δεν μιλάω μόνο για ένα αλλά για τουλάχιστον 3.Το θέμα του παιδιού που έλεγε για τις παρατάξεις καταρχην , το οποίο έκλεισε με την απάντηση του λευτέρη και στη συνέχεια με ποστ δικό σου το οποίο ήταν του τύπου " το site είναι ουδέτερο ...δεν υπάρχει τπτ άλλο να πουμε γεια σας κλειδώνω".Έτσι όμως δεν άφήνεις περιθώριο σε εμένα ή σε οποιονδήποτε άλλον να εκφράσουν άποψη.Και εκει δεν ειδα προειδοποίηση.Επίσης το θέμα του λευτέρη με το παιδι που εδωσε πτυχιακές ενώ ήταν στο 4ο έτος, ένα θέμα που όντως έπρεπε να συζητηθεί όχι για αυτή καθ'αυτή την περίπτωση αλλά για το γενικότερο φαινόμενο της ευνοικής μεταχείρησης διαφόρων στο τμήμα.Επίσης το θέμα με τα greeklish, και κάτι το οποίο πραγματικά δεν το κατάλαβα: έκλεισες μία ολόκληρη ενότητα την "Χαθηκε - βρέθηκε" γιατί μία κοπελιά έκανε spam?????Δεν το βρίσκεις λιιιιιιιγο υπερβολικό? Όπως σου είπα "τιμώρησε" τον υπεύθυνο του ποστ, μην κλείνεις τα θέματα...Επίσης να υπογραμμίσω ότι εδώ είναι φορουμ, δεν είναι τάξη λυκείου-γυμνασίου, και δεδομένου του ότι είσαι admin λίγο δύσκολο να χάσεις τον έλεγχο αν κάνεις σωστη διαχείρηση.
Violete
Violete

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ηλικία : 37
Quote : What's happening, brother???No really wtf with the bloody island...
Registration date : 01/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-20, 17:29

Βρε συ το χάθηκε βρέθηκε είναι ανοικτό για να κάνει ο καθένας θέμα.. Εγώ έκλεισα μόνο το θέμα που λέει τί είναι το χάθηκε βρέθηκε γιατί δεν χρειάζεται να είναι ανοικτό. είναι καθαρά πληροφοριακό θέμα...

Για τα υπόλοιπα θέματα σας ξαναλέω... Απο την εμπειρία μου ως mod έκρινα πως έπρεπε να κλείσουν γιατί έχω δεί τέτοια θέματα σε άλλα fora και ξέρω που καταλήγουν... Αν παρόλαυτα πιστεύευε πως έχω κάνει λάθος κρίση τότε ένα pm και ανοίγει... Είναι απλό... όταν κλείνει ένα θέμα δεν κλείνει για πάντα... Όποιος μου το πεί θα το ανοίξω... Κλείνει για λίγο για να αποφεχθούν flaming και spam...


that's all folks...
Υ.Γ αν θεωρείτε τον χειρισμό μου υπερβολικά αυστηρό πείτε το μου εδώ και θα δείτε σίγουρα βελτίωση!! Rolling Eyes Wink
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από george83 2008-01-20, 20:10

Και εγω εχω την ιδια αποψη με τη Violete, ιδιαιτερα που απο οτι εχω δει στο συγκεκριμενο φορουμ κανενα θεμα δεν εχει ξεφυγει, οπως γινεται σε αλλα fora, νομιζω οτι ειστε περισσοτερο αυστηροι απο οτι θα επρεπε.

george83

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ηλικία : 40
Τόπος : Athens
Quote : Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former
Registration date : 22/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από melina. 2008-01-21, 00:16

συμφωνω απολυτως με εσας παιδια!!! νομίζω οτι δεν υπαρχει λογος να κλειδωνουν καποια θεματα.. και επισης για να πω και την μαυρη αληθεια οντως σπαμαρα το θεμα χαθηκε-βρεθηκε, αλλα το έκανα καθαρα χιουμοριστικα και εφ'όσων κανεις δεν απαγορευσε να σπαμαρουμε το συγκεκριμενο θεματακι.. μαλλον αυτο που εκανα ενόχλησε τοοοοοοοοοοσο πολυ τον admin και το κλειδωσε.. οκ.. αυτο που εχω να πω ειναι πως οταν ανοιγετε καποιο θεμα που δεν θελετε ή δεν χρειαζεται να σπαμαρουμε, να το κλειδώνετε απο την αρχη, και όχι εκ των υστερων..
melina.
melina.

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Quote : Αν δεν στηρίξεις το ένα σου πόδι έξω απο την γή ποτέ σου δεν θα μπορέσεις να σταθείς επάνω της......
Registration date : 22/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-21, 00:30

το σπαμ απαγορεύται μελίνα σε όλο το φόρουν εκτός απο τον τομέα του σπαμ.. το λένε οι κανόνες...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως! Empty Απ: Χρειαζομαστε έναν κλειδαρα επειγόντως!

Δημοσίευση από melina. 2008-01-21, 00:36

οκ...αυτον τον κανονα δεν τον θυμομουν... συγμωμη λοιπον που σπαμαρα το θεμα ενω απαγορευοταν .... και παλι ΣΥΓΝΩΜΗ...
melina.
melina.

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Quote : Αν δεν στηρίξεις το ένα σου πόδι έξω απο την γή ποτέ σου δεν θα μπορέσεις να σταθείς επάνω της......
Registration date : 22/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης