Forum Χημικού Αθήνας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

+14
Byronas
harris
giannakis
axelT_me
miss_kittin
Silvia
george83
Angie
christosjr1
Violete
HillONE
xhmikh trela
Lefteris
Γιάννης Ζαμπετάκης
18 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Lefteris 2008-01-29, 21:59

είχα πει ότι δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το ποστ...
αλλά είναι τέτοιες οι συνθήκες φαίνεται που ένας άνθρωπος ούτε να αγιάσει δεν μπορεί (πόσο μάλλον αν είναι ΚΚΕ, έ?)...

@Ζαμπετάκη: την υποβάθμιση και την ιδιωτικοποίηση δεν την φέρνουν οι αγώνες και οι καταλήψεις. γιατί εάν είναι έτσι δώστε μου ένα επιχείρημα για το πως φταίνε οι καταλήψεις που πέφτει η χρηματοδότηση της παιδείας κάθε χρόνο. ή πως φταίνει οι αγώνες μας που το πτυχίο μας κάθε μέρα απαξιώνεται από τις "νόμιμες" διαδικασίες αλλαγής προγραμμάτων σπουδών. ή πως φταίνε οι αγώνες για το ότι οι απόφοιτοι δεν έχουν δουλειά...

εάν δεν αγωνιζόμασταν, τότε μπορεί τώρα να είχαμε κατακτήσει να είναι τα ΑΕΙ μας σαν τα αγγλικα. δηλαδή με δίδακτρα που θα αναγκαζόμασταν να παίρνουμε δάνεια για να σπουδάζουμε και να μην ξεχρεώνουμε ποτέ, με τμήματα να κλείνουν λόγω του "ανταγωνισμού" της " κατηγοριοποίησης - αξιολόγησης" και των "περικοπών κρατικής χρηματοδότησης". με προγράμματα σπουδών που στο πρώτο έτος θα διδασκόμασταν τις δευτεροβάθμιες εξισώσεις (δεν τα λέω για πλάκα όλα αυτά, όποιος έχει κοιτάξει την κατάσταση στα αγγλικά και γενικότερα στα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια εκτός από Πίζα, Σορβόνη, Οξφόρδη, Παρίσι και μερικά της Γερμανίας, εκεί που πάει η "πλέμπα δηλαδή" ξέρει ότι έτσι είναι).

και ακριβώς επειδή εμείς δεν θέλουμε να δούμε αυτή την κατάσταση να συμβαίνει ποτέ, γιαυτό αγωνιζόμαστε...

όσο για το αν επί ΠΑΣΟΚ αυξήθηκε το ποσοστό του ΑΕΠ για την παιδεία...το ποσοστό του ΑΕΠ μπορεί να αυξήθηκε, το ποσοστό της κρατικής χρηματοδότησης δεν αυξήθηκε...αφού στο ΑΕΠ συμπεριλαμβάνονται και τα ευρωπαϊκά πακέτα, τα οποία δεν ήρθαν για να καλύψουν πάγιες ανάγκες των ΑΕΙ αλλλά για συγκεκριμένους σκοπούς: υλοποίηση της ΜΠΟΛΟΝΙΑ, που είχε υπογράψει το ΠΑΣΟΚ, δηλαδή, αλλαγές στα προγράμματα σπουδών, δημιουργία του χαοτικού κύκλου των ΜΔΕ, δηλαδή κοματιών της προπτυχιακής γνώσης που πετιόταν από της "επιστημονικές περικοπές" εκτός προγραμμάτων και στα μεταπτυχιακά.

και κάτιι ακόμα...
βλέπετε κανέναν να μιλάει για τους αγώνες του ΚΚΕ? ή είστε τόσο δογματικός και περιχαρακωμένος που κάθε αγώνας που γίνεται και δεν συμφωνείται τον βαφτίζεται αγώνα του ΚΚΕ...στο κάτω κάτω, υπάρχουν τόσοι αγωνιστές φοιτητές που πήραν μέρος στις φοιτητικές και εργατικές κινητοποιήσεις, οι οποίοι δεν είναι στο κκε και ούτε συμφωνούν με αυτό, δεν μεταθέτουν όμως τον αγώνα τους για άλλες στιγμές...

σας είπα και πριν, αν θέλετε να τα πούμε για το ΚΚΕ ελάτε να με βρείτε, καθώς είναι ένα θέμα που δεν χρειάζεται να το συζητάμε στο φόρουμ.

edit: φαίνεται ότι ο κ. Ζαμπετάκης ακόμα δεν έχει διαβάσει τις παραπομπές που του έκανα. εκεί θα βρει πάμπολλες προτάσεις.γιατί δεν γίνεται σε κάθε σελίδα όταν κάποιος άνθρωπος αντικρούει τα επιχειρήματά του, να λέει "...κάντε προτάσεις..."
Lefteris
Lefteris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 106
Τόπος : The Flaming Pits of Patissia...
Quote : -You cheater! -No, I'm not... -Oh, no?You just rolled 26!...on a 20sided die...
Registration date : 01/01/2008

http://pksximiko.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-29, 22:12

λεύτερη
σε διαβάζω πιο προσεκτικά από όσο εσύ νομίζεις...

εσύ σε ...διαβάζεις?
αν ναι, πες μου σε παρακαλώ στο παραπάνω κείμενό σου ΠΟΎ είναι η εναλλακτική σου πρόταση ???

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από axelT_me 2008-01-29, 22:17

mia leksh tha pw mono! ANTARSIA! isws na akoustei akraio alla me thn troph pou pernoun oi zwes mas kathe mera, me ta oikonomika olou tou kosmou na phgainoun apo to kako sto xeirotero, anthrwpoi na pswmopeinane kai alloi na metrane ta xrysafika tous, to periballon na katastrefetai kai h kybernhsh mas na kathetai apragh, h poiothta zwhs twn anthrwpwn na meiwnetai mera me th mera, oi dhmosioi foreis na einai anyparktoi kai h diafthora na vasileyei enw h ftwxeia exei parei thn morfh epidhmias, mou fainetai pws to na katastrafei to kratos kai na to xtysoume pali apo thn arxh isws na einai h kalyterh lysh!

prepei na apoxwrhsw omws (dystyxws)! tha exete apanthseis kai nea mou apo ayrio! kalh sas nyxta!

edit: gnwrizw pws ayto pou lew den einai efikto, alla to na dhlwsw ypotagh se mia kybernhsh pou agnoei thn yparksh mou, ektos kai an prokeitai na mou paroun lefta, den einai mia apo tis epiloges mou! eyxaristw!
axelT_me
axelT_me

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 258
Ηλικία : 35
Τόπος : Chalandri
Quote : It's all a game in your mind!!!
Registration date : 20/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Lefteris 2008-01-29, 22:20

κύριε Ζαμπετάκη, νομίζετε ότι με διαβάζετε από ότι καταλαβαίνω.
διαβάστε πιο προσεχτικά τι λέω...

δεν χρειάζεται να σας πω τίποτα άλλο...

ότι άλλο κιαν γράψω πάνω σε αυτό θα είναι doubleposting και ξέρετε τι αυστηροί που είναι οι συντονιστές μας...
Lefteris
Lefteris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ηλικία : 106
Τόπος : The Flaming Pits of Patissia...
Quote : -You cheater! -No, I'm not... -Oh, no?You just rolled 26!...on a 20sided die...
Registration date : 01/01/2008

http://pksximiko.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-29, 23:12


Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από giannakis 2008-01-29, 23:24

Πράγματι αυτό το topic έχει καταλήξει σε ένα ξεκατίνασμα, όπως είπε και η miss kittin, και πραγματικά θλίβομαι για αυτό.. Είμαι απόλυτα σύμφωνος με τις τοποθετήσεις του Χρήστου, της Αγγελικής και σε ένα μεγάλο βαθμό και με του Λευτέρη! Είμαι εκ διαμέτρου αντίθετος με την καταβολή χρηματικού ποσού για τις μεταπτυχιακές σπουδές.. και ξέρετε γιατί? Δεν έχω κανένα πρόβλημα να μαζευτούμε άτομα και να πάμε να δώσουμε τα λεφτά για να αγοράσουμε εξοπλισμό απαραίτητο για το εργαστήριο μας επειδή θα ξέρω από πρώτο χέρι ότι δεν γίνεται αλλιώς (που ούτε αυτό θα έπρεπε να το πώ αλλά θα δείτε που θα καταλήξω) αλλά επειδή είμαι ιδιαίτερα καχύποπτος άνθρωπος σε τέτοια θέματα πιστεύω πως τα ωραία μου λεφτουδάκια που με κόπο μαζεύτηκαν θα καταλήξουν στις τσεπούλες επιτήδειων για να έχουν μια καλύτερη ποιότητα ζωής οι ίδιοι! Ανήκω στη μερίδα των ανθρώπων που επικροτούσαν από την αρχή τη συμμετοχή σας στο forum αλλά και τις αρχικές σας τοποθετήσεις.. διαπιστώνω όμως μετά λύπης μέσα από τις δύο τελευταίες θεματικές ενότητες που ανοίξατε κ. Ζαμπετάκη ότι το μόνο που κάνετε είναι να βάζετε φιτιλιές εξοργίζοντας τον φοιτητικό κόσμο τον οποίο και απαξιώνετε με τόση ευκολία! Επίσης οι απαντήσεις σας διακρίνονται από παντελή έλλειψη επιχειρημάτων και συνεχή αναζωπύρωση της κατάστασης!
giannakis
giannakis

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ηλικία : 37
Τόπος : Glyka Nera
Quote : Τα πάντα ρει....
Registration date : 21/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-29, 23:45

@giannakis [21 y old]

Δεν πρόκειται να σε ακολουθήσω στον κατήφορό σου...

διαφωνείς με την παρουσία μου στο φόρουμ... so what?
αν δεν μπορείς να μιλήσεις-γράψεις χωρίς τσιτάτα
[τα ωραία μου λεφτουδάκια που με κόπο μαζεύτηκαν θα καταλήξουν στις τσεπούλες επιτήδειων]

κρίμα...


Υ.Γ. δεν πρόκειται να σου απαντήσω ξανά!
@κ.Ζαμπετακη...Η ειρωνια και τα καυστικα σας σχολια σας χαρισαν την 1η σας προειδοποιηση...christosjr1

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-29, 23:56

Παρακαλώ να πέσουν οι υψηλοί τόνοι... Να γίνει ήρεμη συζήτηση...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από giannakis 2008-01-30, 00:00

Το τι θεωρείτε εσείς κατήφορο δεν με αφορά καθόλου και τώρα που δεν θα μου απαντήσετε ξανά μου χαλάσατε τη διαγωγή!! Έλεος πια... παιδιαρίσματα σε αυτή την ηλικία!! Και δεν πρόκειται για τσιτάτο όσο και αν αυτό θα βόλευε τις τσεπούλες σας! Δεν είχα σκοπό να απαντήσω ξανά αλλά ήταν προσωπική η επίθεση προς το πρόσωπό μου λόγω έλλειψης επιχειρηματολογίας για μια ακόμα φορά!
giannakis
giannakis

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ηλικία : 37
Τόπος : Glyka Nera
Quote : Τα πάντα ρει....
Registration date : 21/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από harris 2008-01-30, 00:03

Αλίμονο αν εν έτι 2008 δεν μπορούμε να διαπιστώσουμε το ανύπαρκτο πολιτικό ενδιαφέρον για την παιδεία. Δεν ξέρω ποιος και πόσοι τρώνε, αλλά σίγουρα αυτά που τρώνε είναι πολύ περισσότερα κι από 1000 κι από 16000 ευρώ... Δεν μπορώ, λοιπόν να καταλάβω προς τι η όλη συζήτηση... Ειλικρινά. Δε νομίζω, πραγματικά, κανένα κράτος, όταν βάσει Συντάγματος δηλώνει πως η μόρφωση είναι δικαίωμα που παρέχεται δωρεάν, να έχει την ανάγκη του Έλληνα φοιτητή. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε πως τα χρήματα που αμοίβεται ο καθένας από εσάς, είναι μόχθος των Ελλήνων φορολογουμένων και οι δαπάνες τις παιδείας καλύπτονται, εν μέρει και από την Ε.Ε.
Δλδ πρέπει να δίνουμε χρήμα στο χρήμα;; Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω. Κι επίσης για πια ποιότητα σπουδών μιλάμε αλήθεια; Γιατί τα πάντα είναι "δούναι και λαβείν". Έχει αναβαθμιστεί κάτι ριζικά στο τμήμα μας, που να μας υποδηλώνει την παραμικρή αξιοποίηση των χρηματικών πόρων που "δίνονται" από το κράτος; Απάντηση προφανής.
Οπότε για ποιο λόγο, πρέπει εγώ, ο α, ο β, να έρθουμε και να συμπληρώσουμε αυτήν την αδιαφορία. Από πότε ο συμβιβασμός είναι λύση;
Δηλαδή να τους περάσει...; Ε, στο τέλος θα μας πούνε και... και θα χουν και δίκιο! Αφού εμείς δεν είμαστε σε θέση να διεκδικήσουμε ό,τι δικαιούμαστε βάσει Συντάγματος, πρέπει να προβούμε σε λύσεις τύπου 1000 ευρώ ή 2 ή 3 χιλιάδες ανά έτος;;
Και όποια σύγκριση με ξένα πανεπιστήμια, νομίζω είναι τελείως λανθασμένη κατ' εμέ.. ούτε ίδια ποιότητα σπουδών προσφέρουν, αλλά ούτε απευθύνονται και στην ίδια "κάστα" ανθρώπων. Ή μήπως κάνω λάθος;
Να δίνονται δίδακτρα σε ιδιωτικά πανεπιστήμια το καταλαβαίνω, αλλά σε ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΟΧΙ!! Άλλωστε, αρκετά δε δώσαμε για να μπούμε..; Ως πότε αυτή η παραπαιδεία και το ξεζούμισμα;;
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-30, 00:22

@christor jr1
what does 1st warning mean?
στις πόσες καίγομαι? Razz

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από HillONE 2008-01-30, 00:32

Στις 3 και η ποινή είναι ολιγοήμερο ban σύμφωνα με τους κανόνες...
Θα ήθελα να πω για άλλη μια φορά να πέσουν οι τόνοι.. Μέσα απο την ειρωνία και τις διαμάχες δεν βγαίνει άκρη δεν βρίσκονται λύσεις και σίγουρα δεν γίνεται συζήτηση... Και δεν νομίζω να θέλουμε κάτι τέτοιο...
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-30, 00:38

ok, αλλάζω τους κανόνες!

μου ρίχνω κόκκινη κάρτα και ...γεια σας!

προφανώς είστε ικανοποιημένοι και με τα προπτυχιακά και τα μεταπτυχιακά σας...

ακούστε αν μπορέσετε ένα τραγουδάκι των φατμέ
Υπάρχει λόγος σοβαρός

μιλάει για κάτι αντάρτες της πο...., με τα λεφτά του μπαμπά

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από christosjr1 2008-01-30, 00:40

Εμενα της πο... δεν με λεει κανεις....χαλαρωσε γιατι ειμαστε και απο την Δραπετσωνα...Οχι χαρακτηρισμοι!
christosjr1
christosjr1

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 37
Τόπος : Δραπετσωνα
Quote : Remember Today....cause it is the start of Forever!(Dante)
Registration date : 23/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-01-30, 00:41

το τραγούδι μιλάει

όχι εγώ

κι εγώ είμαι από Σμύρνη και Κρήτη...και λοιπόν?

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από harris 2008-01-30, 00:43

Δλδ η μόνη διέξοδος που βρίσκετε είναι η φυγή κι όχι η αντίκρουση των επιχειρημάτων μας;;
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από christosjr1 2008-01-30, 00:46

Τραγουδια υπαρχουν πολλα....μην με κοροιδευετε....Εχω και εγω πολλα στο ρεπερτοριο μου...Αλλα δεν διαλεξα καποιο υβριστικο...Πραγματικα λυπαμαι...
christosjr1
christosjr1

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ηλικία : 37
Τόπος : Δραπετσωνα
Quote : Remember Today....cause it is the start of Forever!(Dante)
Registration date : 23/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Byronas 2008-01-30, 00:51

Oooook, λοιπόν το παρακάψαμε αυτό το θεματάκι.

Θα το κλείσω για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Όπως πάντα, στέλνετε μήνυμα στους admin για τυχόν διαμαρτυρίες ή αν έχετε κάτι να προσθέσετε.

Move along!
Byronas
Byronas

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 184
Ηλικία : 35
Τόπος : Στο άπειρο κι ακόμα παραπέρα!
Quote : I tell you: one must have chaos in one, to give birth to a dancing star.
Registration date : 11/09/2007

http://sc-byronas.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από harris 2008-01-30, 01:23

Ονομάσατε την εξαθλίωση «αλλαγή- πρόοδο- ανανέωση» ή μάλλον ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ...απέναντι σε μια γενιά που ξέρει μόνο να κλείνει σχολές, να κατεβαίνει στους δρόμους, να αρνείται. Μια γενιά χωρίς επιχειρήματα. Φοιτητές-επαναστάτες που με τα λεφτά των γονιών τους...φωνάζουν, διαφωνούν, βάζουν λουκέτα.

ΝΑΙ! Τα λεφτά των γονιών μας , μας φέραν εδώ...σε ένα σχολείο που μας έδωσε τα ελάχιστα για να αγγίξουμε το όνειρο μιας ανώτατης σχολής, το όνειρο του πατέρα μας που πλήρωνε και πληρώνει! Ένα σχολείο, ένα Πανεπιστήμιο που εσείς κάνετε λειψό...όταν ΞΕΧΝΑΤΕ! Ισως ακουστεί αστείο ...ίσως φανώ παλιομοδίτης αλλά ανατριχιάζω κάθε φορά που περνάω έξω από το ιστορικό κτίριο του Πολυτεχνείου...εκεί που Δον Κιχότες σαν και μας θυσίασαν όνειρα, όραμα τη ζωή τους... για «Ψωμί- Παιδεία – Ελευθερία»! Για δωρεάν, ελεύθερη μόρφωση.

Κ.Καθηγητά και όλοι εσείς...Δεν ξέρω αν έχω ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...δεν ξέρω αν είμαι «αντάρτης της πο...με τα λεφτά του μπαμπά».Ξέρω όμως πως αυτός ο «μπαμπάς» θα δακρύσει όταν θα με δει να κρατάω το πτυχίο μου. Είμαστε νέοι, ξέρουμε ακόμα να αρνούμαστε, ελπίζουμε ακόμα πως ο κόσμος θα αλλάξει για μας...ΑΦΗΣΤΕ μας να προσπαθήσουμε!



ΥΓ: Και μιας κι έχετε αδυναμία στα τραγούδια «Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον, να σώσω οτιδήποτε αν σώζετε...κι ας έχω τις συνέπειες του νόμου...συνένοχο στο φόνο δε θα μ’ έχετε!»



το θέμα ανοίγει για να προσθέσει κάτι που θέλει ο harris... και προφανώς ξανάκλεισε απο τον Byronas Razz
HillONE
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από HillONE 2008-02-05, 17:54

Το ξέχασα κλειστό... Λοιπόν.. Το ανοίγω αλλά ήρεμα... αν γίνει φασαρία πάλι δεν θα το κλείσω... Θα μοιράσω warns... σφαλιάρα
HillONE
HillONE
Admin

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Ηλικία : 35
Τόπος : Πειραιάς
Quote : Differential diagnosis people...
Registration date : 09/09/2007

https://chem-uoa.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από striker 2008-02-05, 18:55

Στη Χημεία Τροφίμων, σήμερα κάνουμε δεκτούς 6-8 μεταπτυχιακούς το χρόνο λόγω στενότητας πόρω επί ..30-40 αιτήσεων. Αν οι φοιτητές πλήρωναν περίπου €1000/έτος θα μπορούσαμε να δεκτούμε διπλάσιους,

άλλο αναβάθμιση του μεταπτυχιακού και αλλο απλά να γίνονται δεκτοί περισσότεροι φοιτητές με τις ίδιες συνθήκες.
striker
striker

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ηλικία : 43
Registration date : 17/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-02-05, 20:05

άλλο αναβάθμιση του μεταπτυχιακού και αλλο απλά να γίνονται δεκτοί περισσότεροι φοιτητές με τις ίδιες συνθήκες.
by striker...

Παίδες από την πρώτη στιγμή σας είπα πως τα "δίδακτρα" θα πηγαίνουν για εξοπλισμό στο εργαστήριο και ούτε ένα ευρώ σε μισθό μελών ΔΕΠ...
άρα πώς θα είναι ίδιες οι συνθήκες?

--------------------------------------------------------

Κ.Καθηγητά και όλοι εσείς...Δεν ξέρω αν έχω ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ...δεν ξέρω αν είμαι «αντάρτης της πο...με τα λεφτά του μπαμπά».Ξέρω όμως πως αυτός ο «μπαμπάς» θα δακρύσει όταν θα με δει να κρατάω το πτυχίο μου. Είμαστε νέοι, ξέρουμε ακόμα να αρνούμαστε, ελπίζουμε ακόμα πως ο κόσμος θα αλλάξει για μας...ΑΦΗΣΤΕ μας να προσπαθήσουμε!
by Harris

το θέμα δεν είναι να δακρύζουν οι γονείς ...[και οι δικοί μου ...ψιλοσυγκινήθηκαν... σα γονείς κι αυτοί!]
αλλά πόσο αξίζει το πτυχίο μας
και το κυριότερο τι δρόμοι ανοίγονται μπροστά μας.!

το να αρνούμαστε κάθε αλλαγή... είναι σαν να λέμε
Ζήτω η συντήρηση!

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από harris 2008-02-05, 20:32

@ k. Zabetaki: phrate apospasnatika ena sxolio mou, p anaferotan se diko sas kaustiko sxolio me ta tragoudakia...

Gia na aksizei to ptuxio mas prepei prwta, emeis na aksizoume san an8rwpoi. 8a protimousa na fwnaksw "Zhtw h Eleu8eria, h Aksiokratia, h Gnwsh..."! Einai eukolo na bazoume tampeles. Akoma pio eukolo na isopedwnoume ta panta...
8a protimousa omws to ptuxio pou 8a parw, akoma k an h monh aksia tou 8a nai na kremastei ston toixo, na 'nai ka8aro, na nai diko mou... Kai mporei kapote oloi emeis oi sunthritikoi na baloume kapoio li8araki, na paei h episthmh brosta... pote de ksereis! Wink
DUM SPIRO SPERO
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από Γιάννης Ζαμπετάκης 2008-02-05, 21:15

@harris

να σου θυμίσω ότι σε αυτό το topic μιλάμε για ΜΕΤΑ-πτυχιακά?

carpe diem, boy!
[όχι δικό μου...] από το Dead Poets Society

Γιάννης Ζαμπετάκης

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 92
Ηλικία : 54
Registration date : 20/11/2007

http://environmentfood.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα? - Σελίδα 3 Empty Απ: Θέλετε αναβάθμιση των μεταπτυχιακών σπουδών με συμβολικά δίδακτρα?

Δημοσίευση από harris 2008-02-06, 13:49

@K. Zabetaki... nai kserw to 8ema, alloi eixan ksefygei, oxi egw... allwste k g ena metaptyxiako thn idia apopsh exw...
ksanadiavaste to prwto m post, na 8ymh8eite...

yg. nai, ontws, poly kalh tainia.
scripta manet omws k. Zabetaki... ki auta p grafete edw kai diavazontai, dyskola 8a ta na anakalesete...
as mh synexisw, gt proswpikh diamaxh mazi sas d 8elw. apla oi apopseis sas, dystyxws, einai ENETELWS anti8etes apo tis dikes MOY!

yg2: kaneis de m leei oti thn idia protahs de 8a thn akousw se ligo kairo kai se proptyxiako epipedo.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις 2008-02-06, 21:59, 2 φορές συνολικά
harris
harris

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 183
Ηλικία : 38
Quote : Δεν πρέπει να διστάζεις ποτέ να τολμήσεις
Registration date : 08/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης